62 15. OVERZICHT VAN EEN1GE 3U1TENLANDSCHE TIJDSCHRIFTEN door H. Field art. Journal Jan./Febr.'22. In „Evolution of ideas in the employment of artillery", treffen we aan: „The German army in its advance was pre ceded by an advance guard of shelles of large caliber which disagreeably impressed our infantry. The hidden German batteries often fired at their extreme range and our 75 was unable to reach them, a fact which drew attention to the importance of art. and to the effects obtained by shelles containing a heavy charge of explosive, and also the need of long-range guns. „We lezen hieruit dat het nog niet zoo gemakkelijk is goed opge stelde art. te ontdekken; aan den anderen kant dringt zich de vraag op, op welke wijze de waarneming op die groote afstanden plaats vond. „Our high command underestimated the power of the German infantry fire, and in particular that of the machinegunsDuring the first part of the campaign we corrected our errors in the matter of overestima ting the fire of the 75 and underestimating that of the heavy artillery and machineguns. „Twee uitspraken, welke wij zeker ter harte moeten nemen. Verder worden nog aangetroffen eenige gegevens omtrent de groote fabricatie van geschut en munitie tijdens den Stellingoorlog. „Notes on the duties of an artillery Brigade-Staff in a general attack", geeft aan, dat men voor een voldoend sterke barrage per 100 M. één batt. moet hebben, terwijl op de steunpunten bovendien concentratie van vuur moet plaats vinden. Verder blijkt, dat men in den staf aantreft een „in formation officer, Brigade signal off. en ammunition off.", terwijl de adjudant feitelijk als chef var. den staf optreedt. „The scapegoat of the battle of the Marne'14. enz." behandelt de zending van den Lt.-Kol. Hentsch en de schuld van dezen off. t. a v. den terugtocht der D. legers. „New „Four-point-seven" guns" beschrijft eenige nieuwe geschutsoorten, n.l. een Hw. van 155 mm. „mounted on a carriage permitting a vertical arc of fire of at least 65 degrees and a horizontal arc of fire of 360 degrees; firing a projectile weighing not over 100 pounds at. least 16000 yards." Voor dit geschut bezigde men „a combination of the 4.7-inch Gun— 155 mm. Hw. carriage Model of 1920. The carriage is of the split-trail type, permitting a total traverse of 60 degrees, and equalization is obtai ned by means of an axle pivot"Het geschut wordt getrokken door een tractor. Rev. Mil. Fr. 1 April. „Le passage de la Vesle par la 10e Div." behan delt het overtrekken van genoemde rivier door een Div., welke aan beide zijden aan eigen troepen was aangeleund. Het riviertje was 6 a 8 M. breed en 1.80 k 2 M. diep; op zich zelf was dit dus geen zware hindernis, doch de vallei, geheel vlak en open had een breedte van 4 a 500 M. Vlak voor het begin van de handeling begon het zwaar te regenen, waardoor de vallei een groot moeras werd, maar „la nuit affreusement noire et un vent de tempête avec pluie intermittente favorisèrent tout particulièrement la mise en place des troupes, et surtout l'opération trés délicate du lan- cement des passerelles, sans éveiller l'attention de Fennemi.'' Voorgeschreven was dat de troepen aan den N. rand van het op den tegenoverliggenden oever liggende bosch zouden halt houden om de verbanden te herstellen, alvorens den aanval voort te zetten. De manschappen droegen geen ransel, doch hadden 2 dagen vivres en 2 dagen noodration en 120 patronen bij zich. We treffen hier aan een voorbeeld van het gebruik van een rookscherm, samenwerking tusschen de naast elkaar optredende afdeelingen, waarbij de eene niet op de andere wachtte, doch elkaar met vuur onder steunden, terwijl dank zij de gemakkelijke waarneming het gebruik van een barrage in dit geval geen nadeelige gevolgen had. Het artikel is voor zien van duidelijke kaarten, zoodat het overzicht zeer wordt vergemakke lijkt. „Organisation de l'administration centrale du ministère de la Guerre" een historisch overzicht van de wording van dit departement, geeft te

Indisch Militair Tijdschrift | 1922 | | pagina 62