J. U.S. A. April In „Anti-aurcraft art." bestrijdt Schr. de opvatting van den schrijver van het artikel „Anti-aircraft" in de Juliafl. van hetzelfde tijdschrift. In zijn conclusies geeft hij o.a. aan: It was realized that there was as could be no such thing as air supremacy in the sense that a determined enemy could not carry out raids and reconnaissance more or less at will. A. A. art has never arrogated to itself the capacity for forming a complete air defence. It is merely a link in the chain of aeroplanes, guns, searchlights, machineguns, nets and other passive means of defence." Mits in voldoende hoeveelheid aanwezig, is de vliegmachine natuurlijk het voornaamste wapen tegen een vijandelijke luchtvloot, doch zelfs dan zal het meermalen voorkomen, dat de eigen luchtvloot vanaf de aarde wordt gesteund en zooveel te meer wanneer de meerderheid in de lucht niet zoo vast staat. „The coast defence balloon" bespreekt de voordeelen, welke aan het gebruik van dit observatiemiddel zijn verbonden en de wijze waarop de waarneming t. b.v. de art. kan geschieden. „Truths from the German front" is een verhandeling van het artikel „Wahrheiten aus der deutschen Front," voorkomende in Allgem. Schw. Mil. Zeitung 29 Oct. '21., hetwelk reeds is besproken in I. M. T. No. 3. The Army Quarterly April. In „The Staff" een vertaling van een art. van Buat, Chef v. d. Gen. Staf, voorkomende in Rev. de Paris Juli '21, komt o.a. voor: „It is laid down that it is his (van den chef v. d. Gen. Staf) task not only to supply his commander with all the information necessary to enable him to make a decision, and with a definite statement of the plan which he himself considers the best one to adopt, His duty, indeed, goes beyond this-for, if at the outset his own proposals are not accepted, he ought still to fight for them so long as nothing is actually settled." Heeft de A. B. echter eenmaal beslist, dan moet de Chef v. d. Staf de plannen uitwerken, „And this is not the least of the qualities demanded of the Staff-the self-abnegation, which it must display in order to work whole-heartedly in the task of carrying out a decision which but lately had not seemed to it to be the best." T. a, v. de opleiding zegt Schr. Assistants of the High Comm. can no longer restrict themselves to purely military questions; political, economic, industrial and financial questions have too strong an influence on the conduct of operations for their fundamental principles to be ignored bij the Staff" Ook de voortge zette studie mag niet worden verwaarloosd, vandaar dat de desbetreffende cursus „Centre for advanced mil. studies" has been placed under the same direction as the Staff College", dus onder de direktie staat van den Chef v. d. Gen. Staf. „Co-operation of aircraft with art." geeft aan op welke wijze deze samenwerking tot stand kan worden gebracht. Verder zij gewezen op: „The battle of the Sambre", „A legend of the Marne" en „Egypt and Sinai" Allgem. Schw. Mil. Zeitung 13 Mai Uit „Ueber Taktik und Ausbildung der Inf." (vervolg) zij aangehaald: „Aus der Unterschatzung der feindlichen Feuerwirkung entstund die dichte Schiitzenlinie. Die Ab- sicht war, mit dieser Formation im Schiitzengefecht die Feuerüberlegenheit zu erlangen. Und das zeugt von einer Ueberschatzung der eignen Waffen- wirkung. Der Kern beider Irrtumer ist mangelendes technisches Verstandnis für die Leistungsfahigkeit des Inf. feuers gegen Ziele von verschiedener Grösze. Man gelangte schlieszlich zu der ganz widerspruchsvollen Ansicht, danz der Angreifer gegen einen gleich starken verteidiger die Feuerüber legenheit gewinnen könne." In „Vom Giftkrieg der Zukunft" behandelt Schr. verschillende chemische strijdmiddelen, w. o. het Lewisit, waarvan o.a. wordt gezegd: „Es ist schwer sich vorzustellen eine welch grosze Bodenflache auf diese Weise (d. i. met vliegmachines) gefahrdet werden konnte. Die modernen groszen Flugzeuge, die genug Tragfahigkeit besitzen, um mehere solche Bomben 65

Indisch Militair Tijdschrift | 1922 | | pagina 65