75 Inf. Journal Mei. In „Suggestion for a field uniform" geeft Schr. aan welke veranderingen hij in de velduniform noodig acht. In de eerste plaats vindt hij het verkeerd, dat werkuniform en uitgangstenue hetzelfde zijn; een werkman, metselaar of wie dan ook, gaat ook niet uit in dezelfde kleeding, waarin hij gewerkt heeft. De schoenen deugen niet; deze ver gelijkende met het schoeisel van echte buitenmenschen, zegt hij: „All of those outdoor men wear the laced boot in preference to the shoe with legging." De schoen moet gedragen worden over 2 paar sokken, „the outside pair of heavy wool to form a cushion for the foot, and the inside pair of light wool, of the present type which will take up most of the perspiration and protect the skin from the roughness of the heavy sock." T. a. v. de beenbekleeding zegt Schr. „What the doughboy needs is trousers with a wide peg top allowing his legs plenty of room and ventilation, narrowing at the bottom so that there will not be too much cloth inside the laced boot; these trousers to be held up with suspenders rather than with a belt." De jas welke zooals men weet over een flanellen shirt wordt gedragen moet halverwege de knie reiken, voorzien zijn van een spilt, waardoor zij beter zal zitten en bovendien zeer veel bergruimte bieden. „A soldier cannot have too much pocketroom". De rechter schouder moet versterkt zijn om slijtage door het dragen van gereedschap en wapens zooveel mogelijk te voorkomen. De staande en nauwsluitende kraag wordt veroordeeld. „What the field service coat needs is a collar which will lie down out of the way during spells of heat or hard work, and which can be buttoned or hooked up closely to keep the neck warm and dry during inclement weather." Zal deze nieuw te beproeven uniform aan deze eischen voldoen? ,,Militairy error of Russia" toont aan welke organisatorische fouten in het Russische leger zijn gemaakt. Schr. vestigt de aandacht er op dat d e Russische „non-commissioned officer" als regel door zijn geringe ontwikkeling weinig waarde had; veel overwicht hadden zij niet. De res.-Officieren, wier ontwik kelingspeil niets te wenschen overliet, daarentegen: „were the recipients of great praise during the war, for their education inspired confidence and respect. As instructors and trainers of troops they were not quite up to the regular officers, but as members of the war machine they were after some months, practically the equals of the regular officers." We zien hier dus weer den invloed van de ontwikkeling. Niet genoeg kan worden herhaald: „Make gentlemen officers." Tijdens den oorlog moest men wel genoegen nemen met personen van ander gehalte, doch dit had zeer groote nadeelige gevolgen, temeer waar het aantal beroepsofficieren van de oude garde sterk verminderde. De regimenten hadden ten slotte slechts 3 tot 5 beroepsofficieren. „What could they do with the large number of young officers in these new formations who came from a class of little education and were easily influenced by propaganda?" Wie ooren heeft die hoore! Door dat de geëvacueerden niet naar het eigen onderdeel werden terug gezonden werd de samenhang ernstig geschaad en verdween ten slotte. In '16 verdween de oudere soldaat van het gevechtsfront en werd hij meer op de etappenlijnen gebruikt. Hierdoor werd hij niet aangestoken door de nieuwere ide':n van de jongeren, doch ondergingen deze ook niet den kalmeerenden invloed van de eersten. Doordat het aantal der ouderen op den langen duur geheel werd verdrongen door dat der jongeren hield ook de invloed ten goede op te bestaan. Verder zij de aandacht gevestigd op „Evolution of the gasmask" en het vervolg van „The Champagne Marne Defensive." Mil. Wochenblatt 27 Mei. „Die Fesselballone in den Angriffsschlachten '18" geeft, onder aanhaling van enkele voorbeelden uit den oorlog, aan welke voordeelen het gebruik van ballons oplevert. „Den Angriffstruppen dichtauf folgend, spielte ununterbrochen der Fernsprecher vom Ballonkorbe aus, den Reserven feuerarme Raume angebend, den Verlauf der eigenen

Indisch Militair Tijdschrift | 1922 | | pagina 75