76 vordersten Linie, dnrch Leuclitkugeln markiert, festzustellen, Gegenangriffe durch schnelle Meldung an die Art. abzuwehren Jeder Ballon hatte seine Ueberwachungsbattn die sofort eingriffen, falls die Inf. durch rote Leucht zeichen Feuerunterstiitzung forderte oder günstige Augenblicksziele wie auifahrende Feldbattn, sich zeigten. Zum Greifen nah sah unsere Inf. lhre Ballone stets dicht hinter sich, fiihlte deren Hilfe und kargie nicht mit dankbarer Anerkennung." Noodzakelijk was het echter voor een zekeie en betrouwbare verbinding te zorgen; telefoon, optische seingemeenschap, ordonnansen, motorrijwielen en auto's stonden steeds gereed om berichten over te brengen. Rev. de Cav. Mei Juni. Evenais in de Rev. d'inf. de inzichten omtrent het gebruik van de inf. in het Duitsche leger worden behandeld, worden die t. a. v. de cav. in beschouwing genomen in „Les tendances actuelles du Commandement allemand en matière de cav." Uit de organisatie van de Div. blijkt, dat aan de cav. organiek is toegevoegd: 1 vliegtuigen-eskader. „En dehors de l'exploration, la grande valeur stratégique et tactique de la cav. Drovient de son aptitude a mettre rapidement en jeu une forte puissance de feu contre les points ser.sibles de l'adversaire elle repose sur une grande mobilité et sur une large dotation en moyens de feu et en munitions de toutes sortes Voor de legercav. wordt een ophelderingsbreedte van 40 50 KM. per Div. mogelijk geoordeeld; als we in aanmerking nemen, dat een Div. 24 eskadrons telt, dan is hetgeen aan onze Legercav als taak wordt gegeven, veel te zwaar. Omtrent de verkenningsdetachementen (sterk 1 esk. tot 1 Regt.) wordt aangegeven: „Afin de les rendre véritablement aptes au combat, des cyclistes. de l'infdes mitr. lourdes sur autos, des pièces de canon isolées avec de caissons de munitions, ou des batteries, des autos canons, des autos mitr. et des postes légers de télégraphie sans fil leur sont affectés suivant les besoins." Aan een det. van 2 esk. met de noodige mid delen ter versterking uitgerust, wordteen frontbreedte van 15 20 KM. ter opheldering gegeven. Om den marsch zooveel mogelijk geheim te houden wordt bij voorkeur 's nachts uitgerukt; kan dit niet plaatshebben, dan wordt in kleine groepen gemarcheerd. Tijdens de legering „La cav. s entourne de détachements pourvus de mitr. lourdes et de cyclistes et pousse au loin des patrouilles sur les directions dangereuses." Ook de cav., belast met de veiligheidsdienst van andere troepen, kan worden voorzien van de boven aangegeven strijdmiddelen. Geraakte het gevecht met de blanke wapenen gedurende den oorlog geheel op den achtergrond, thans sch ij nt men meer aandacht eraante besteden. „Apres consultation d'officiers compétents, la lance etait rendue a la cav., et il sembla que l'emploi de l'arme blanche revint en honneur."; hoewel het vuurgevecht het voornaamste middel blijft om hare taak te kunnen volbrengen, wordt het nu niet uitgesloten geacht, dat kleinere afdeelingen in gunstige gevallen het gev. te paard aanwenden. De transportmiddelen zijn zeer uitgebreid; „son convoi automobile en particulier, lui donnerait problablenient la possibilité de transporter par ses propres moyens son soutien d'inf. (1 bataillon)." „Faits d'autos-mitrailleuses" geeft eenige voorbeelden van het optreden van deze strijdwagens. Zoo wordt een geval behandeld, waarin de inf. welke door het vuur van eenige mitr. werd opgehouden, door.deze wagens werd gesteund „A la vue des voitures blindées, les mitrailleurs alle- mandes s'enfuient; ceux qui restent sont tués ou faits prisonniers. Een kans ziende om op de terugtochtslijn van een nevenafdeeling te komen, aarzelde de comdt niet en had dan ook het succes veel gevangenen en buit te maken, welke aan de eigen inf. werden overgegeven. „11 est bon de noter également l'effet impressionnant produit sur le moral d'un ennemi en retraite par l'apparition soudaine de voitures blindées rapides et puissamment armées." Men vergete echter niet, dat het hier een gedemoraliseerde tegenpartij betrof, terwijl het gehalte der Duitsche soldaten in het betrek kelijke jaar (1918) niet meer op hoog peil stond. Intusschen is het voor ons zaak rekening te houden met deze strijdmiddelen.

Indisch Militair Tijdschrift | 1922 | | pagina 76