78 Les Archives de la Grande Guerre. Febr. bevat het vervolg van „QuelqueS historiens anglais et allemands de la guerre navale", terwijl „La dictature du proletariat en Hongrie" ter lezing wordt aanbevolen. J. R. U. S. Febr. In „The influence of tanks upon tactics." wordt na gegaan, wat de gevolgen zullen zijn als een leger komt te staan tegen dat van een andere natie, die is overgegaan tot de geheele motorisatie van haar leger. Dan zal de cav. tegenover zich krijgen een tankafdeeling en daartegen kan zij niets uitrichten. „The cavalryman cannot fight these tanks any more than the inf. can, and he must retire gracefully through the tank batta lion and watch the latter, backed by the horse art., take on the hostile tanks. Volgens Schr. is ook de inf., niettegenstaande de groote toevoeging van allerlei strijdmiddelen, slechts weinig in kracht toegenomen, althans bij den aanval. Het groote aantal mitr. en geweermitr. is bij den aanval van weinig nut; alleen wanneer de stelling genomen was, dan waren zij van groote beteeken is om een tegenaanval te bestrijden. „Had those machineguns been inside a steel box there might have been a different end to the war. Put all these things in a steel box, and we get the machine gunner firing his gun as it was fired on the test bench." Is de stelling door de inf., gesteund door de tanks, genomen en heeft men dan nog mitr. noodig voor de bezetting ervan, dan kunnen zij door tractors worden aangevoerd. Zooals.de inf. thans is bewapend, kan ook zij niets tegen een tankaanval uitrichten. Tijdig gewaarschuwd door een vliegmachine laat de vijand plotseling een tankafdeeling op de voorhoede los. „They may encounter some resistance from the few tanks of the advanced guard, but Heaven prospers the big battalions, and in a few minutes they are into and over the main body before it has had time to think of deployment, and then they are at liberty to deal with the tanks of the main body at their leisure." Het groote gevaar voor de tanks wordt gevormd door de vijandelijke luchtvloot en daarom is het noodzakelijk dat de afdeeling tanks steeds wordt geëscorteerd door vliegmachines. „Anti-tank" gaat na welke wapens tegen de tank kunnen worden ge bruikt en aan welke eischen zij moeten voldoen. Ook deze Schr. geeft te kennen, dat cav. en inf. geheel machteloos staan tegenover deze nieuwe strijdmiddelen; het eenige middel is „s o u n d use of ground in selec ting defensive positions on terrain where tanks cannot operate or can only do so with difficulty, sound use of obstacles." De voornaamste eisch, de uitwerking buiten beschouwing latende, is de bewegelijkheid. Alle bestaande strijdmiddelen nagaande, komt Schr. tot de conclusie, dat het veldgeschut, lichtere geschut en zw. mitr. wel tegen de tanks kunnen optreden, maar zij „must be mounted on armoured self-propelled cross country vehicles", dus feitelijk geplaatst moeten zijn in tanks. J. R. U. S. I. Mei. „Effect of the war on field engineering" geeft aan, dat de oorlog heeft aangetoond, dat noodig zijn: „A greater knowledge of the subject by all arms, and a greater number of men specially trained and skilled such as R. E. and men semi-skilled such as Pioneers." D e fout lag aan het oefeningssysteem; „the number of officers who had studied a defensive position in detail and who had seen one laid out was relatively small. Besides the time allowed at manoeuvres did not permit of lengthy engineer operations. It may be safely said also, that very few officers had the least idea how to work out how many men were required to do ajob of work and how long that work would tak e." Omtrent de volgorde der werkzaamheden wordt gezegd: „You will notice that clearing the field of fire is now absolete the work entailed is so heavy that it is much better to choose the best available field of fire and leave it at that, and this must be done in co operation with the gunner and machinegunner. The mach. guns form

Indisch Militair Tijdschrift | 1922 | | pagina 78