Rectificaties. 'n aflevering 7 komt in het artikel: „De organisatie van den M. u. D. in verband met de taak daarvan in het gevecht" op blz,„49 'n re§eI 19 van boven voor: „De bestemming der V. Pn enz'./ Tenrechte moet dit luiden: „De bestemming der V. Hn In de grafiek II, behoorende bij het art. „Beri-beri" van af levering 9 moet links onderaan bij „Inlanders in Mil. Hosp." in stede van: „Gr. en E" gelezen worden: „Gr. en Bo" en in stede van Bo en P" alieen „P", terwijl de hoogten der beide blokjes zich moeten verhouden als 7:10. Op blz. 58 van aflevering 10 is in regel 34 tusschen de woorden „met en „Inf.", het woordje „minder" uitgevallen. t. ONDERSTELLINGEN VOOR OEFENINGEN1), door H. L. La Lau. De Infanterie-order No. 8 stelt als eisch, dat kapiteins, majoors luitenant-kolonels, die voor bevordering in aanmerking wenschen te komen, moeten voldoen aan de navolgende eischen: a.. (eisch I b) een zelfstandig optredend bataljon goed kunnen aanvoeren, ft. (eisch II a) een troepenmacht ter sterkte van minstens één bataljon met hulpwapens goed kunnen aanvoeren, c(eisch III b) een troepenmacht ter sterkte van minstens drie bataljons met hulpwapens goed kunnen leiden. Het logisch gevolg van deze eischen is, dat veelvuldig oefeningen moeten worden gehouden met detachementen van vorenaangedulde sterkte, eensdeels om de commandanten te oefenen, anderdeels om te zien of zij aan de gestelde eischen voldoen. Voor al die oefeningen moeten, hetzij door de chefs, hetzij door aanvoerders zelf, onderstellingen worden gemaakt. Het maken van die onderstellingen wordt in het algemeen moeilijk gevonden, en naar het mij voorkomt, i s het ook moeilijk. De bedoeling van onderstaande beschouwingen is dit aan te toonen, terwijl gehoopt wordt, dat ze zullen kunnen medewerken Ter publ. ontv. 25-8-'22. Red. 1

Indisch Militair Tijdschrift | 1922 | | pagina 1