De mouwen zijn bij de mouwopslagen op 1 c. M. van den buitennaad, elk voorzien van twee kleine gebombeerde metalen knoopen. Op de schouders worden schouderbedekkingen (als vroeger de Hol. art.) gedragen als voor de grijsgroene groot tenue jas voorgeschreven. Pantalon van donkerblauw laken. Als van het bestaande model. Pet van donkerblauw laken. Als van het bestaan de model, doch met dit verschil, dat de klep van de pet is als die van de grijsgroene pet, n. 1. vallend en van voren afgerond. Pluim en halssnoeren. Als van het bestaande model. Sjerp. Van het model als voorgeschreven voor de grijsgroene jas. G i b e r n e. Van het model als voor de grijsgroene uniform. Kleur der uitmonstering. Als voor de attila van het bestaande model is voorgeschreven met dien verstande, dat de kleur der uitmonstering voor de Inf. lichtblauw is. Soort der knoopen. Als voor de witte jas voorgeschreven. Onderscheidingsteekenen. Als thans voor de attila voorgeschreven. B. Voor officieren van den Gen. Staf en de C a v. Attila van donkerblauw laken. Cavalerie. Van fijn gekeperd donkerblauw laken of een soortgelijke wollen stof van dezelfde kleur. De attila is voorzien van gulpsluiting met twee zakken op de borst. De uiteinden van den kraag hoog, 4 a 7 c. M., sluiten recht standig tegen elkander aan. Op de borst tressen en knoopen, op de schouders passanten en op de mouwen versiering als op de bestaande attila. De schoot van de attila, lang 14 c. M., terzijde op de heupen met een' split, omzet met koord. Van achteren op de taille twee half ballon knoopen van zwart kemelsgaren. De romp van het klee- dingstuk geheel omzet en de beide rugnaden belegd met rond zwart koord; de beide rugnaden bovendien tot op de taille belegd met treswerk van zwart kemelsgarentres, breed 3/2 m. M. Op den kraag der attila een bies van fijn ponceaurood kemelsgarentres. Generale Staf. Als de attila voor de offn der Cav., behoudens dat de kraag aan de buitenzijde geheel is belegd met lichtblauw laken, voor de subalterne officieren omzet met rond zwart koord en de mouwen van onderen eveneens bezet met rond zwart koord. De overige kleeding en uitrustingstukken als voor de andere officieren voorgeschreven. 25

Indisch Militair Tijdschrift | 1922 | | pagina 25