6. DE GROEP EN DE GROEPSCOMMANDANT DER INF.'), door B. De opleiding en oefening der troep heeft den aanval tot grondslag. U. S. Drill Regulations. Het optreden van de groep en de verplichtingen van den groeps commandant bij den aanval zijn zoo ineenloopend met die van de sectie en den sectie-comdt, dat het eene niet genoemd kan worden, zonder het andere daarbij te betrekken. Aannemende dat de algemeene moderne naderingsvorm van den aanval den lezers bekend is, komen we het eerst aan de Beveiliging. Per sectie in allervoorste lijn (voorsectie) gaan 2 man vooruit. Zij zijn de voelhorens van de sectie (verkenners, éclaireurs, spaher, scouts). De afstand, waarop zij vooruit gaan hangt geheel af van het terrein, in onze Ind. terreinen zal die nu eens groot zijn (500 M. of meer) dan weer zeer gering; soms zullen die voelhorens zich i n de linie bevinden. De taak van deze men- schen is tijdig een tegenpartij te ontdekken, opdat de volgende infanterie niet door inf.- en initr.-vuur wordt overvallen, terwijl zij zich nog niet in een daarvoor geëigende formatie bevindt. Het is een onvergeeflijke fout zich op korten afstand door vuur te laten verrassen. Ons Ind. terrein kan zoo bedekt zijn, dat niet met 2 voelhorens per voorsectie kan worden volstaan en er 4 vooruit dienen te worden gezonden. Practisch is het daarbij, als de sectie-comdt zich voor de groep begeeft, waarvan de voelhorens zijn uitgezonden. Maakt hij deze groep dan tevens richtingsgroep, dan kan hij zijn sectie behoorlijk in de hand hebben. Behalve de beveiliging en verkenning door deze patrouilles begeven c.-comdt en comdt der vóórsectie zich nu en dan naar voren, teneinde zich persoonlijk op de hoogte te stellen van het terrein. Geen verkenning heeft meer waarde voor een comdt, dan die, welke persoonlijk door hem verricht is. Als vaste regel moet worden aangenomen, dat we bij het ontvangen van art., mitr. of geweervuur, ons reeds in de vormen tegen dat vuur bevinden. Onder werkzaam vuur deze vormen alsnog aannemen, leidt tot zware verliezen. De verkenning duurt dan ook den geheelen aanval door. Verplichtingen van den groepscommandant. De taak van eiken comdt bij den aanval is: 1. Zijn troep voorwaarts voeren, 2. De vuurkracht van zijn troep op de voordeeligste wijze aanwenden, Ter publ. ontv. 6-9-'22. Red. 1. M. T. 29

Indisch Militair Tijdschrift | 1922 | | pagina 29