3. Zijn troep tot den aanval op de vijand, stelling voeren, 4. Het vasthouden van het veroverde terrein. Voor den gr.-comdt kunnen deze punten als volgt luiden: A. Zijn groep voorwaarts voeren, B. Het vuur van zijn groep en vooral van zijn G. M. leiden, C. Zijn groep i. v. in. de nevengroepen tot den bajonetaanval voeren, D. Zich nestelen in en vasthouden van het gedeelte der veroverde stelling. In de practijk is natuurlijk geen scherpe afscheiding tusschen elk dezer punten te maken, het ééne vloeit in het andere over. a d A. De gr.-comdt bevindt zich steeds aan het hoofd, de res. gr.-comdt aan den staart van de groep. Vooral in het begin van een oorlog zal het noodig kunnen zijn, dat de gr.-comdt aan den staart marcheert, om achterblijvers te dwingen mede te gaan, wanneer de comp. onder art.-vuur komt. De groep wordt dicht opgesloten gehouden. Een goed opgesloten groep is niet zoo zichtbaar als een groep met afstanden tusschen de manschappen. Om een groep met éénen goed opgesloten te houden, moet het geweer aan den schouder worden gehangen. Zoo lang mogelijk blijft de groep met éénen. Eerst wanneer het vuur moet worden geopend, of open terreinstrooken moeten worden overgetrokken en de sectie in allervoorste lijn is, wordt de tir. linie aangenomen. Op open terrein zonder eenige dekking, minstens zes pas tusschenruimte te nemen. De groepen achter een vóórsectie kunnen, wanneer deze sectie voldoende ver op het open terrein gevorderd is, zonder bevuurd te zijn, met éénen blijven marcheeren. Immers zij zijn dan beveiligd door de vóórsectie. De gr.-comdt geleidt zijn groep. Hij springt het eerst vooruit, op hem verzamelen zich weer de manschappen. Beneden de 300 M. zal het meestal alleen mogelijk zijn, man voor man vooruit te gaan. Het Ind. terrein alweer zal soms nadering op zeer korten afstand toelaten. De gr.-comdt bepaalt wanneer de marsch met éénen over zal gaan in de tir. linie. a d B. Onder Inf.- en mitr.-vuur is alleen een voorwaarts gaan mogelijk, wanneer krachtigen steun van zw. mitr., G. M. en geweervuur wordt ontvangen. Dikwijls zal art.-vuur niet ontbeerd kunnen worden. Als regel wordt het vuur zoo laat mogelijk geopend. Door het vuur vroeg te openen speelt men in de kaart van den verdediger. Eerstens is de aanvaller in het nadeel, omdat hij een stilstaande 30

Indisch Militair Tijdschrift | 1922 | | pagina 30