tot Flabas tegen het Hazelbosch (bois des Caures)het Hide Korps: van Flabas tot Herbebois. Daarachter stonden twee legerkorpsen (XVde en Vde Reserve) gereed om te steunen. Verder werd beschikt over een overweldigende artilleriemacht: elk Legerkorps beschikte behalve over de normaal toegedeelde 14 veldbattn van 7.7 c. M., over 40 zware van 15 en van 21 c. M. en 5 battn van 38 en 42 c. M. voor de zeer groote afstanden; in totaal 177 batterijen op een front van 15 K. M. of iets meer dan 1 batterij per 100 M! Bovendien nog een groot aantal mijnwerpers, mitrail leurs en loopgraafkanonnen. Het Fr. front ten N. van Verdun bestond uit 4 achtereenvolgende stellingen, waarvan alleen de voorste gereed was. Zij bestond uit een linie van loopgraven, een ondersteuningslinie (O-linie) en een Hoofdverdedigingslinie (H-linie). Tegenover eiKe legerkorps-sector van den aanvaller bevond zich in de&linie der Franschen een goed bezette saillant nl. bijBrabant, bosch van Haumont, Hazelbosch en Herbebosch. (Zie schetsen No. 3 en 4 voor wat betreft het Hazelbosch). De aanval moest plaats hebben op 12 Februari om 5 uur n. m., na te zijn voorafgegaan door een bombardement van 7 uur v. m. tot onmiddellijk vóór den aanval. De aanval moest geschieden in de volgende formatie: in de Legerkorpsen, de Divisiën naast elkander, in de Divisiën de Brigades op elkaar volgend. De Brigades hadden in voorste linie een gemengd Bataljon, samengesteld uit compagniëen van de twee regimenten met pioniers, grenadiers en vlammenwerpers. Als ondersteuning volg den op 200 M. afstand 3 Bataljons in 3 achtereenvolgende golven, daarachter op 500 M. als Brigade-reserve: 1 Bataljon en 500 M. daarachter als Divisie-reserve: 2 Bataljons. 34

Indisch Militair Tijdschrift | 1922 | | pagina 34