De jagers hadden stelling genomen in de trechters, die in de plaats gekomen waren van hun vroegere loopgraven. Velen waren echter ongewapend, aangezien hun geweer door het vijandelijk vuur was vernield, of door ingedrongen aarde onklaar was geraakt. Intusschen zijn de uit het bosch van Chauffour aanstormende aan valsgolven reeds handgemeen met de vooruitgeschoven posten, die zich zoo goed mogelijk verweren met handgranaat, bajonet en dolk. i Ze hebben met een geheel D. Baton te doen, maar hoe groot ook de overmacht is, hoe groot ook de verliezenmen blijft indachtig aan de woorden van Driant „De jagers geven zich niet over." 1 De sectie van den 2den Luit. Auguste Robin, die den N. saillant van het bosch moet verdedigen, verliest geen duimbreed gronds en weet den vijand op een afstand te houden. D. versterkingen, waarschijnlijk een Baton verzamelen zich in de Chauffour. De Comp. Comdt, Luit. Robin, die van uit O6 het gevecht gadeslaat, opent met zijn kanon op 150 M. het vuur op deze verzameling en drijft ze met zijn Excelsior-granaten uiteen. De art. zou in dit door het vuur gedunde bosch, waar men groote massa's kan waarnemen, welke zich voorbereiden voor den storm, prachtig werk kunnen doen. Robin laat 3 vuurpijlen op, om een spervuur te vragenHet blijft uit; 5 minuten later worden opnieuw tevergeefs 3 vuurpijlen opgelaten. Intusschen woedt in de voorste linie een hardnekkige strijd; in enkele minuten doorleeft men eeuwen. Korporaal Richard wordt in den looppas naar H2 gestuurd om mondeling aan maj. Renouard een spervuur te vragen. Het is zeer de vraag, of dit nog op tijd zal komen. Enkele D. zijn er al in geslaagd tusschen de compn Robin en Séguin te sluipen en onbemerkt de verbindingsloopgraaf tus schen O7 en O8 te bereiken. Langzamerhand verzamelt zich daar een troep ter sterkte van een comp., welke O7 met de bajonet in den rug aanvalt. In O7 bevindt zich alleen de helft van de sectie van Luit. Pagnon. De vijand bevindt zich slechts op 20 M. afstand; de Fr. hebben geen tijd meer om zich in staat van verdediging te stellen; ze worden ingesloten. Aan 8 a 10 jagers gelukt het toch nog door te breken en terug te trekken op O'7, met hun handgranaten de D., die op den voet volgen, op een afstand houdende. In O'7 bevindt zich de andere helft van de sectie met Luit. Pagnon. Evenals O7 is O'7 een werk, dat van achteren open is en dat niet te verde digen is tegen een uit de rugzijde aanvallenden aanvaller. Pagnon waarschuwt zijn comp.-comdt en trekt met de resteerende 20 jagers langzaam terug op O6. O6 is een gesloten werk en Robin beschikt er over een geheel peloton, dat vastberaden besloten is zich tot het uiterste te verdedigen. Hij zelf staat met een geweer in de hand in de voorste 41

Indisch Militair Tijdschrift | 1922 | | pagina 41