gelederen. De vijand valt van drie zijden tegelijk aan. De half vernielde draadversperring kan den aanvallers niet beletten den voet der borstwering te bereiken. Men vecht op minder dan 10 M. afstand; sergeant Cosyns legt met een repeteervuur zeven Duit- schers neer; dan wordt de strijd met handgranaat, bajonet en kolfslagen voortgezet. Robin wordt door een handgranaatscherf licht aan den voet gewond; de jager Hénin, die geheel alleen, langen tijd de verbin dingsloopgraaf heeft verdedigd tegen een halve sectie, eindigt met geveld te worden door een kolfslag op het hoofd; den sergeant majoor Simon wordt het gelaat weggerukt door een handgranaat; sergeant Berthe wordt een kaak verbrijzeld door een kogel; jager Dubois wordt de buik opengereten door een bajonetsteek Niet in staat den weerstand in O6 te breken, tracht de vijand Z. waarts om, vooruit te komen. Enkele eenheden dringen door tot de vroegere commandopost „le Bourbier"; ze worden er ver nietigd door het kruisvuur van de compn Vigneron en Simon. Vreezend, afgesneden te zullen worden van zijn sectiën in voorste linie, oordeelt Robin het nuttig zijn geheele coinp. te concentreeren in de lijn 9bis—O6, welke zeer sterk is en langdurig kan worden verdedigd. Hij trekt daarom de sectie Poquerusse aan, welke heldhaftig stand hield, maar elk oogenblik gevaar liep te worden ingesloten. Adj. O. O. Poquerusse slaagt er in zijn sectie onbemerkt terug te doen trekken, maar hij zelf blijft te lang achter om hand granaten te werpen en wordt omsingeld en gevangen genomen. Robin heeft nu zijn 4 sectiën bijeen en bereidt zich voor op een hardnekkigen tegenstand. Van H2 is hij afgesneden, maar met het rechtervak heeft hij nog verbinding. Hij vraagt daarom versterking aan Vigneron, die nog niet wordt aangevallen en die zich haast hem eenige hulp te sturen. De duisternis treedt in en brengt op dit gedeelte een pauze in het gevecht. De D. die zware verliezen hebben geleden, staken hun aanvallen en nestelen zich zoo goed mogelijk in de granaat trechters. Tegen 7 uur n. m. trekken zij zelfs terug op de veroverde stellinggedeelten n.l. de loopgraven 10, 11, 12, 12' en 13 en de werken O7 en O'7. Deze worden door hen verbeterd en bewapend met mitrailleurs. Voor het linkervak (Séguin) heeft de vijand ook eenig voordeel behaald. Deze conrp. werd gesteund door 2 mitrs onder sergeant Léger opgesteld in loopgraaf 17, waar zich ook nog 4 waarnemers bevonden en door een mitr onder korpl. Pot opgesteld in loopgraaf O'9 welke door de sectie Carrayre was verlaten, omdat ze vol water stond. Gedurende het bombardement waren de mitrs uit de gebeton- neerde schuilplaatsen weggenomen, wat zeer gelukkig was, aan gezien deze door de D. art. tot gruis waren geschoten. Zoodra 42

Indisch Militair Tijdschrift | 1922 | | pagina 42