Daar zijn echter twee helden: sergeant Léger, waarvan de dood en verderf aanbrengende mitrailleurs zich bij loopgraaf 17 bevinden en sergeant Legrand, die met 6 jagers loopgraaf 16 bezet houdt. Deze 14 man voeren tegen de twee bataljons D. een verschrikke- lijken strijd. Geheel omsingeld, maakt Léger zijn mitrailleurs onbruikbaar en verdedigt zich totdat de 40 handgranaten, waar over hij beschikt, geheel zijn uitgeput, zijn 5 jagers buiten gevecht zijn gesteld en hij zelf eindelijk zwaar gewond, bewusteloos neervalt. Deze heldhaftige verdediging heeft grooten indruk gemaakt op de D., die ze later in bijzonderheden in hun couranten hebben bekend gemaakt om ze der jongelingschap ten voorbeeld te stellen. Ook sergeant Legrand heeft gezworen, liever te sterven dan zijn post te verlaten. Zijn 6 jagers hebben slechts 2 bruikbare geweren. Ze aarzelen, zouden willen terugtrekken; ze zijn jong en hechten aan het leven„Ik heb order tot het uiterste stand te houden," zegt Legrand „wij hebben handgranaten en bajonetten. We moeten blijven."Ze zijn er gebleven. Slechts één hunner is uit D. krijgsgevangenschap teruggekeerd. Terwijl de waarnemingslinie, dank zij de geweldige overmacht geleidelijk door de D. werd vermeesterd, beijverde zich kapt. Séguin om de lijn 08 O'S in staat van tegenweer te brengen. Weliswaar was het ijzerdraadnet stuk geschoten en waren de werken vernield, maar er waren granaattrechters en overblijfselen van loopgraven beschikbaar, welke bezet werden door de sectiën Gosse en Bouvier. De kisten met handgranaten waren onder de puinhoopen bedolven; het gelukte met veel inspanning er enkele te voorschijn te brengen. De helft der geweren was vernield; men ontnam den handgranaatwerpers hun geweer en gebruikte die van de gesneuvelden en buiten gevecht gestelden. Daarop stuurde kapt Séguin een man naar H2 om maj. Renouard aanvulling te vragen van wapens en munitie. Plotseling duiken uit de voorste linie, waar het vuur nog voort duurt, groepen soldaten op met een band om den arm. Wat zijn het? gewonden? ziekendragers?Neen, ze houden halt en vuren. Eenige salvo's van de sectiën Gosse en Bouvier bereiden hun een warme ontvangst en brengen hun de overtuiging bij, dat hier een vastberaden troep zit, welke men niet zonder zware offers zal kunnen verdrijven. Intusschen verwondert zich kapt. Séguin, dat hij niets hoort van adj. O. O. Dandauw en hij draagt den jager Dumont op te gaan kijken, wat er in O9 gebeurt. Een kameraad roept hem nog na om voorzichtig te zijn, dat de vijand er misschien al is. „De kapitein heeft mij opgedragen om te gaan kijken en ik ga!" is het antwoord. Men heeft den wakkeren jager nooit meer teruggezien. 44

Indisch Militair Tijdschrift | 1922 | | pagina 44