Eerst als het geheel donker is, om 7 uur n. m. krijgt Séguin bericht van maj. Renouard, dat de D. links van hem O9 en rechts O7 en O'7 hebben vermeesterd. O8 O'8 werd dus van 3 zijden bedreigd, maar aangezien Luit. Robin nog stand hield, was de linkervleugel de meest bedreigde. Maj. Renouard zond 3000 geweerpatronen, maar geen geweren. Waar de waarnemers en het peloton Dandauw hem zijn ont vallen, beschikt Séguin nog slechts over 45 man, waarvan ongeveer het vierde gedeelte geen geweer meer heeft. De verbindingsloop graaf van 08 naar den commandopost wordt ter verdediging ingericht en vastberaden wordt verder den verwachten aanval tegemoet gezien. Intusschen heeft in H2 overste Driant de door de omstandigheden geboden maatregelen genomen. Het beschikbare peloton van de 7de comp. v. h. 56ste Baton onder kapt. Bervëiller wordt ter versterking gezonden tusschen H3 en H4; de 8ste en 9de Comp. v. h. 56ste Baton zijn op weg naar H2; Luit. Quaegebeur zal met de 10de comp. H4 en H5 bezetten om verbinding te hebben met het 165ste Regt, dat het ravijn bezet houdt. De 8ste comp. wordt sedert dien morgen gecommandeerd door kapt. Hamel, die noch de comp., noch het terrein kent. De comp. wordt daarom verdeeld. Het peloton van den 2den Luit. Pluntz moet de comp. Robin gaan versterken; de sectie van sergeant Sixte wordt ter beschikking gesteld van Séguin en de sectie van den 2den Luit. Undenstork blijft met den kapt. beschikbaar bij H2. De Comdt v. d. 9de comp. is ziek. Ook deze comp. wordt ver deeld. Het peloton van Luit. Drecq moet H2 en de loopgraven tusschen H1 en H2 bezet houden, de sectiën van den 2den Luit. Loiseau en Münch zullen ten W. van H2 de loopgraven bezet houden, welke den weg naar Flabas bestrijken. Zoo is dan in afwachting van de tegenaanvallen, welke de Fr. weer in het bezit moeten stellen van de voorste linie en de onder steuningslinie, de hoofdverdedigingslijn krachtig bezet door het geheele 56ste Baton en 3 sectiën van de comp. Simon. Het hoofd- weerstandspunt H2 wordt verdedigd door 6 sectiën Inf. en de beide pionier-sectiën van den Luit. Leroy en Crampel. Aanvankelijk bevond zich bij H2 een stuk van 9 c. M. totflan- kement v. h. front; één der eerste zware granaten v. d. vijand heeft dit stuk vernield. Maar er zijn nog enkele mitrailleurs, ofschoon de verdediger er in den loop van den dag vijf heeft verloren (twee in de platgeschoten schuilplaats, waar Luit. Brouillard den dood heeft gevonden, twee in loopgraaf 17 onbruikbaar gemaakt door sergeant Léger en één vernield door een granaat). Resten 5 mitrailleurs, welke als volgt worden opgesteld: 2 onder adj. O. O. Bruni in H3 tot flankeering van de lijnen H3 H2 en K3 -H4. 1 ter versterking v. h. vuur uit de lijn H'2— H3; 1 in een kazemat; bij H2 ter flankeering van de lijn H2 H1; 1 bij de samenkomst 45

Indisch Militair Tijdschrift | 1922 | | pagina 45