69 vooruitgeschoven punten en terreinafscheidingen, waartegen de vijandel, cav. zich moet ontwikkelen. En hierbij heeft men veel nut van zw. mitrs. welke in onvoldoende mate bij het Wapen zijn ingedeeld. 15. OVERZICHT BU1TENLANDSCHE TIJDSCHRIFTEN, door H Rev. Mil. Générale Juin. „Les erreurs mil. fatales de la Russie" ver meldt de fouten op organisatorisch gebied, welke door de Russen zijn begaan. De reserveformaties waren te weinig voorzien van de moderne strijdmiddelen en zeer slecht geëncadreerd, zoodat de waarde van die een heden zeer gering was. Met de offn en onderoffn werd zeer oneconomisch omgesprongen, zoodat al spoedig een groot tekort moest worden ge constateerd. „Déja avant la guerre, il y avait un manque de 3000 off. subalternes dans l'armée russe, contrairement aux états de temps de paix. En daartegen waren geen maatregelen genomen. Juist waar men in Rusland reeds van den beginne af rekende op een langdurigen oorlog, had men moeten „conserver l'élément essentiel et d'ailleurs si peu nombreux de la puissance mil. russe: les officiers de l'armée". Hoewel bij ons een oorlog om verschillende redenen niet lang zal kunnen duren, zal men toch moeten overgaan tot de vorming van res. (mil.) officieren en wel om reeds in den beginne, door sterke encadreering van de bestaande eenheden en wellicht t. b. v. de vorming van nieuwe eenheden, het veldleger zoo sterk mogelijk te kunnen maken. Men rekende te veel op de groote be volking, welke Rusland tot zijn beschikking had; „il y avait 15 millions d'hommes agés de vingt a quarante-trois ans, mais la guerre en se pro- longeant a demontré que la densitë de la population d'un état et son degré de culture jouent un role infiniment supérieur a celui du chiffre absolu de la population de eet état". Een waarschuwing voor ons bij een ev. invoering van de inl. militie. Het te kort aan offn was zelfs zoo sterk, dat men na drie of vier maanden niet meer in staat was „de faire exécuter a un Baton de Régiment secundaire un but de tactique in- dépendant; il fallait envoyer tout le Régiment ou ne rien envoyer du tout". Op den samenhang werd niet gelet-" „les sous-offs et les soldats quit- taient Ie Régiment dès leur première blessure ou leur maladie pour ne plus y retourner". Niettegenstaande men niet de noodige middelen had om nieuwe eenheden te formeeren, vermeerderde het aantal eenheden steeds en verwaarloosde men het op sterkte houden der bestaande; „la question des renforts de l'inf. pendant la bataille même est une der questions essentielies de la guerre". Omtrent de organisatie, zegt Schr. „La guerre a démontré que les Régts h quatre Batons étaient trop encombrants". „L'appui de l'inf. par le canon", een zeer belangrijk artikel, aangevende dat men de art- in den oorlog te veel heeft gecentraliseerd en thans een neiging bestaat die centralisatie nog sterker door te voeren, aangezien naar de meening der voorstanders dan veel meer profijt zou zijn te trekken van de capaciteit van het geschut, toont aan, welk resultaat dit volgens Schr. niet genoeg te veroordeelen voornemen zaL opleveren. Door de invoering van de autom. vuurwapenen, welke slechts eer zeer gering trefbaar oppervlak hebben en welke bovendien in de diepte worden opgesteld, zal het voor de aanvallende art. niet wel mogelijk zijn „a régler a l'avance un plan de neutralisation, sur des points d'appui qui demeureraient ignorés, jusqu'au moment précis ou l'inf. assaillante vien- drait y buter." Van de hulp door de art. te geven zou nog iets terecht kunnen komen, als men beschikte over goede verbindingen, „malheureu- sement, les moyens de transmission actuels sont, au combat, ou insuffisants ou inefficiënts." Iets dat de artilleristen over het algemeen te veel over het hoofd zien. Er zijn slechts twee gevallen mogelijk: of de inf. heeft succes met haar aanval, zij het ook onder zeer zware verliezen, dan wel en dat is waarschijnlijker— „l'intervention de l'art. s'avérera absolument indis pensable" en in dit geval is van een streng doorgevoerde centralisatie

Indisch Militair Tijdschrift | 1922 | | pagina 69