ik er de aandacht op, dat in de 2de Kanier door Dr. Scheurer een lans werd gebroken voor de militair wetenschappelijke opvoeding van de Offn v. Gez., die in oorlogstijd geroepen worden op te treden als Leger-, Divisie- en Stellingartsen. Ook in verband hiermede en met het oog op de bezuiniging kan er nog op gewezen worden, dat de aanwezigheid van hen, die in oorlogstijd geroepen zijn als chirurg, Röntgenoloog, bacterioloog, enz. op te treden, bij oefeningen op de kaart van geen nut is en ook het paardrijden voor hen a]s eene overbodige weelde kan worden beschouwd. 5. DE VERDEDIGING VAN HET HAZELBOSCH, door d'A. (Slot). Nacht van 21 op 22. De nacht is gevallen; alleen het D. veldgeschut vuurt nog zoo nu en dan en maakt de aanvullingen moeilijk. Overste Driant zendt den Brigade-commandant kolonel Vaulet een schriftelijk verslag van den toestand, dat door zijn beknoptheid en duidelijkheid wel ten voorbeeld mag worden gesteld. Het luidt „L. Col. Driant a Colonel Vaulet. „Je profite du renvoi du capit. Vautroy, votre liaison avec moi, pour vous résumer la situation a 22 h. 30. G. G1. intact, Ière et 2e ligne. G.G2. a perdu 8,9,9', 9", 10 et 12': II et 12 tiennent encore. S6. tient. S'7, est pris et sera contre-attaqué demain matin 5 h. S.7 douteux. G.G'3. Ière ligne toute enlevée; S8. et S'8. nous restent. S9. et S'9. pris. La mitrailleuse de S"9. prise a revers a été sauvée par ses servants et emplacée a gauche de R2. La ligne des R. est intacte, sauf R5. qu'on nous dit pris. Nous espérons bien qu'une sérieuse contre-attaque sur R.5 et le couloir entre Bois d'Haumont et Bois des Caures, nous débarassera de la menace qui déborde notre gauche." Driant. Intusschen heeft Luitenant Robin besloten een poging te wagen om door een tegenaanval het verloren terrein te herwinnen. Hij neemt daartoe om 10 uur n. m. de volgende maatregelen: de sectie A. Robin blijft den saillant bezetten; de sectie Piisson moet O6 vasthouden; de sectiën Pagnon en Poquerusse houden zich gereed Voor G. G. te lezen C. P. R. H. 23 S. O.

Indisch Militair Tijdschrift | 1922 | | pagina 23