De D. brengen tusschen O7, en O8 een mitrailleur en een revol verkanon in werking. Eén voor één vallen de jagers, O8, wordt verpletterd. Bij den kapitein valt de kok, jager Barbier, het eerste, dan jager Réné, dan jager Stareck, eindelijk ook de kapitein, die onmiddellijk na elkander eerst een schot in den voet krijgt en dan door een projectiel uit het revolverkanon wordt getroffen, dat hem den rechterarm afrukt. Met een schoenveter bindt sergt-majoor Saur de bloeding af. Het groepje wordt door D. omsingeld, Sergt-maj. Saur deelt mede, dat de gewonde, die daar ligt de comp.-comdt is. Een D. Luitenant van het 87ste Regiment kan niet nalaten vol bewondering voor den taaien weerstand den kapitein te complimenteeren voor zijn heldhaftig gedrag. Bij de comp. Robin, ongeveer hetzelfde verloop. De comp.-comdt is slechts met moeite te voorschijn kunnen komen uit zijn schuil plaats, waarvan de ingang versperd was geraakt. De overblijvenden van de voorste linie verdedigen zich met handgranaten; geweren hebben ze niet meer. Maar ze zijn niet talrijk. De vijand omtrekt hen en loopt door. Sergeant Havet, die van zijn 15 man van den vorigen dag nog slechts 6 ongewapenden over heeft in de inelkaar gestorte loop graaf 12, heeft besloten voor de dichte aanvalsgolven der D., terug te trekken op O6. Zijn manschappen zijn hierin geslaagd, maar hij kan niet meer wegkomen. Hij heeft nog zijn geweer met 8 patronen; hij legt 4 D. neer en bereikt daarna door een vol water geloopen sappe een luisterpost, waar hij zich schuil houdt. Als de nacht gevallen is, gelukt het hem, na talrijke avonturen, door de D. linie te dringen en den volgenden dag Vacherauville te bereiken. O6., O7 en O'7, worden omsingeld en aangevallen met vlam- menspuiten en handgranaten. Sergeant Roussi, die het commando voert in O6, rapporteert, dat al zijn geweren vernield zijn, het kanon onklaar is en talrijke kisten handgranaten niet meer te vinden zijn in de in elkander gestorte loopgraven. De kanonnen van 5,8 cM. hebben geen projectielen meer; de stukken zijn door de bediening vernageld en deze heeft zich verzameld bij de Jagers om met dezen tot het laatste te strijden. De vijand dringt tusschen de werken door en bij gebrek aan munitie kan men hem dit niet beletten. Luit. Robin verbrandt al ziin documenten en verdedigt zich, het geweer in de hand, met zijn ordonnansen en zijn telefonist. Na ]/2 uur vechtens wil hij zich overtuigen of O7., waarvan niets meer gehoord wordt, het nog kan houden, en begeeft zich in de verbindingsloopgraaf. Hij heeft nog geen 10 pas gedaan, of hij wordt door 5 a 6 D. omsingeld, ont wapend en gevangen genomen. Van achteren aangevallen, vallen de verdigingswerken één voor één. Luit. Pluntz had nog slechts 4 valiede jagers bij zich, toen hij zelf door een schot in de borst werd geveld. 2de Luit. Pagnon die 27

Indisch Militair Tijdschrift | 1922 | | pagina 27