nuttige artikelen tabak en cigaretten en voor de Britsdie troe pen lucifers (voor de Gurkha's niet—of dit om redenen gelegen in hun Godsdienstige opvattingen zoo geregeld was, dan wel zuiver administratieve adat, weet ik niet) Geen angstige of angst vallige indemniteituitkeering, blijkens de aanteekening „for those who smoke" evenals rum „for those who prefer it''. Dried fruit should be given for special anti-scorbut purpose. 57 8. BIJEENKOMSTEN VOOR VERLOFS-OFFICIEREN, door DE REDACTIE. Naar aanleiding van het feit, dat door de in Indië zijnde Reserve-offi cieren de behoefte gevoeld wordt om gedurende den tijd vooral, dat zij niet in actieven dienst zijn, hunne militaire vakkennis te vermeerderen en bij te houden de kennis reeds door hen verworven, was de Majoor C. Gomm zoo vriendelijk ons een uitknipsel uit het „Vaderland" van 10-10-22 te doen toekomen, waarvan de inhoud hier moge volgen Winterbijeenkomsten van verlofs-officieren. Bij Ministeriëele beschikking is een regeling der winterbijeenkomsten van verlofs-officieren van alle wapens vastgesteld; ten einde de verlofs officieren van infanterie, artillerie, cavalerie en genie, zoowel van het leger als van den Vrijwilligen Landstorm gedurende den tijd, dat zij niet onder de wapenen zijn op de hoogte te houden en te doen houden van het gebruik van hun wapen, van de reglementen en voorschriften en van de wijzigingen, die daarin zijn aangebracht, van de in de Legerorders geplaatste aanschrijvingen, voor zooveel voor hen van belang enz., worden zij in de wintermaanden daarvoor in de gelegenheid gesteld door het houden van winterbijeenkomsten. Deze bijeenkomsten worden wapensgewijze gehouden onder het algemeen toezicht van de inspecteurs dier wapens in dier voege, dat ook de verlofs officieren, behoorende tot den Vrijwilligen Landstorm, deelnemen aan de bijeenkomsten van verlofs-officieren van het wapen waartoe die officieren behooren. 9. N- I. O. V. Nov. door D. B. De heer Brest van Kempen komt nog eens terug op de quaestie „Officiersopleiding" en wel voornamelijk ter beantwoording van bedenkingen door zijn collega Graaff geopperd tegen het opstel van Schr. in de Jan. aflevering. De nieuwe bijdrage van Schr. is zeer zeker de lezing waard en bevat meerdere beschouwingen waarmede accoord kan worden gegaan. Gewezen wordt nog eens op het feit, dat de grondslagen voor een offs-opleiding overal gelijk zijn en dat die in volgorde van belangrijkheid zijn: karaktervorming, theoretische en practische vakkennis en goede lichamelijke ontwikkeling. Wij zouden, met den heer Graaff, liever zeggen practische en theoretische vakkennis. De nadruk bij de opleiding moet worden gelegd op het „wennen aan hard werken". Schr. acht het bestaande systeem daartoe weinig geschikt en zegt tz.„De waarde van elk officier wordt later bepaald door zijn gepresteerden arbeid; alle gepraat over opvoeding kan achterwege blijven, wanneer de leerling niet eerst tot arbeid en arbeidslust is gebracht. De. Academie moet aan haar leerlingen naast intellectuëele eischen, ook de moreele conditie stellen van het zich gewennen aan geregeld, hard werken.

Indisch Militair Tijdschrift | 1922 | | pagina 57