66 is. De sectie is opgesteld in groepenlinie of in groepencolonne. Omtrent de verspreide orde wordt gezegd: „De verspreide orde biedt den man de beste gelegenheid om van zijn wapenen gebruik te maken en het terrein ten eigen bate te benutten. Het is de orde, waarin de inf. vecht". 11. OVERZICHT BUITENLANDSCHE TIJDSCHRIFTEN door H. Inf. Journal Juni. „Inf. Organisation enz." geeft als ervaring van den oorlog aan, dat de g e w.- mitrsen de granaatgeweren" are battalion utilities, the entrance of which into combat, or the offensive, should be controlled by the Major; and which should form part of whatever Fighting Group may need them functioning tactically under the command of the leader of that Fighting Group, as soon as the Major sends them forward into the combat. Incite same way it was found that the heavier minor combat units-machine guns, Stokes mortars, one pounders-could be better utilized if they were led into the line by the regimental commander, and not turned over in the beginning of the fight to battalion commanders". Volgt men dezen regel, dan: „these utilities got into action oftener, more effectively and with smaller losses than when these utilities were split up among the battalion commanders in the beginning of the fight". Uit de voorbeelden uit den oorlog blijkt, dat het een voordeel is, wanneer de m i t r- vaak v an stelling veranderen, zoodat de verkenningen van de tegenpartij door middel van vliegtuigen niet veel succes hebben. „Tanks at Cambrai" vermeldt de omstandigheden waaronder deze strijd middelen in dezen slag hun werk hebben verricht, waaruit blijkt, dat deze zeer gunstig waren, zoodat men goed doet bij de beoordeeling van het succes, dat is verkregen, hiermede wel degelijk rekening te houden. „The terrain consisted in the main of open, rolling, gentle slopes, slightly shelled, and consequently most suitable to tank movements. The weather was foggy, preventing aeroplane observation and therefore favorable to the use of tanks". Voorts moet niet uit het oog worden verloren, dat er 476 stuks tegelijkertijd opfraden tegen een partij, welke nog geen verd. middelen tegen dit nieuwe wapen had gevonden. Verder wordt gewezen op „Military errors of Russia" en op „The Cham pagne Marne defensive". Rev. Mil. Générale Mei. „La refonte des règlements" behandelt thans de wijze van ageeren van de Duitschers in '18, hetwelk zich kemmerkte door „la recherche de Ia surprise dans la préparation et par Ia rapidité et Ja continuité dans l'exécution". De verrassing werd verkregen door: „un ca mouflage trés soigné des préparatifs, par une discipline trés sévère de la circulation, par le secrèt de la transmission des ordres, écrits tou- jours de Ia main d'un officier, par une surveillance étreite des conversa tions tëléphoniques et de la correspondance, par la concentration exclusi- vement de nuit des troupes d'attaque, par leur inise en plaie au dernier moment (sauf pour 1 art), par la brièveté et la violence de la préparation dart" Was eenmaal de aanval begonnen, dan werd deze voortgezet tot de lijn van opstelling der vijandelijke art. Om de noodige snelheid van oprukken te kunnen verkrijgen, moest men de nog intact zijnde kernen vermijden (infiltration), terwijl de sterke reserves eerst werden ingezet, als de eerste aanvalsgolven geheel waren uitgeput. „Pour ménager le plus possible les grandes unites réservées, les divisions de première ligne seront engagées sur des fronts étroits variant entre 1800 et 2000 metres (deux regiments d'inf. en première ligne, un regt. d'inf. en soutien, réserve de division) et mèneront le combat le plus longtemps possible". De comdt had tot taak zoo zuinig mogelijk met zijn inf. om te springen, de reserves op het gunstige moment tegen de zwakke plaatsen van de tegenpartij in te

Indisch Militair Tijdschrift | 1922 | | pagina 66