67 zetten, steeds zich op nieuw een reserve te vormen en door een voldoend diepe opstelling zorg te dragen, dat de flanken gedekt waren en maatregelen konden worden genomen tegen tegenaanvallen, terwijl de verbindingen moesten zijn verzekerd. Was de aanval gelukt, dan moest de vervolging hardnekkig worden ingezet; slechts wanneer op een hernieuwden weer stand werd gestooten, werd weer de hulp van de art. ingeroepen. T. a. v. de taak van de art. wordt aangegeven: „Les tirs massifs d'obus a gaz seront employés non seulement sur les batteries ennemies, mais encore sur les organes de la défense". In een maand schijnt de Fr. art. ongeveer 13% van de D. art. vernield te hebben, een mooi succes van de „contre-batterie", maar men moet niet vergeten, dat het den stellingoorlog betreft. De contre-battn werden onder eenhoofdig commando gesteld (wordt vervolgd). Uit „Nos colonies au secours de la France" wordt aangehaald: ,,L'élé ment indigène est entièrement complexe et ne vaut que par ses cadres; ceux-ci neprennent un véritable ascendant sur 1'indigène que s'ils parient sa langue, sont connus de lui, ou ont gagné son estime par leur justice et leur intrépiditHoe staat het met de taalkennis van ons kader? Nagegaan wordt, hoe in veband met de eigenschappen van de verschillende rassen de samenstelling der onderdeelen moet zijn. T. o. v. de cav. wordt gezegd: „A mon sens, la cav. devrait être maintenue plus nombreuse dans l'armée permanente du temps de paix, paree que la mobilisation ne l'accroit pas considérablement et qu'elle doit etre prête instantanément a entrer en opérations". Wordt dit bij ons niet een weinig uit het oog verloren, vooral nu door het toenemen van het aantal auto's, dat der rijpaarden sterk vermindert? Technik und Wehrmacht 5de en 6de Heft. In „Die Pioniere bei Fluszübergan- gen im Wellkriege" treffen we aan „Unter den Forderungen, die der Krieg gestellt hat, steht obenan die Wiedereinführung des „Einheitspioniers". Waar in den oorlog het overtrekken van rivieren zoo menigvuldig voorkomt, wordt geëischt: „Samtliche Leute des Bataillons müssen im Wasserfahren gut durchbildet sein". Nu wij in een toekomstigen oorlog meer in de vlakte zullen moeten optreden en daar in verband met de breedere rivierbeddingen het overtrekken meer moeite zal kosten, zullen deze eischen ook aan onze genietroepen moeten worden gesteld. „Der Tunnel von Montmédy" beschrijft welke moeilijkheden de D-hebben gehad door de vernieling van genoemden tunnel; Schr. komt tot de conclusie, dat men beter doet de spoorlijn om te leggen, dan over te gaan tot de herstelling van een tunneldit kost veel meer tijd en al is de herstelling gelukt, dan nog is een voortdurende en nauwgezette controle hoog noodig, want in den regel zal de herstelde tunnel door gebrekkige afwatering steeds neiging hebben te verzakken. Verder wordt gewezen op: „Einiges über Fr. Flak" en op „Ueber die Grundlagen des Flakschieszens". The Field Art. Journal Maart—April. Volgens Schr. is het in den oorlog gebleken, dat de veldart. gemiddeld per dag een 300 schoten loste, de Hw. van 10,5 cM. 150, die van 15,5 eveneens 150, terwijl het aantal vermindert met het toenemen van het kaliber. In verband met deze ervaring vindt Schr. het verkeerd in een stelling te veel munitie bij de battn op te leggen. „Getting such a big quantity so far forward adds much to the congestion of roads, interferes with other supply movements, delays organizations getting into position and augments the inevitable confusion at the front. It also helps to pile truck casualities". De opvoer heeft als regel in de nacht plaats en aangezien de auto's zonder licht moeten rijden om niet door vliegtuigen gezien te worden, hebben vele ongelukken plaats. „Truck casualities during the night in bad weather, ran well above 25 Motorcycles hardly stood a 50—50 chance. It was tragic, the number of vehicles that were put out of action for long periods due to night running without lights".

Indisch Militair Tijdschrift | 1922 | | pagina 67