73 J U.S.A. June. In „The test system of instruction" veroordeelt Schr. de tot nu toe gevolgde methode van opleiding van de soldaten. Goede en minder goede, allen worden in eenzelfde klasse opgeleid; al is de een veel bevattelijker dan de andere, hij moet toch dezelfde opleiding mede maken en dit doodt de ambitie. Hij wenscht een nieuw systeem, waarbij iedere man afzonderlijk een proef kan afleggen, zoodra hij denkt daartoe in staat te zijn. „This system contemplates that after a man has demon strated his proficiency in a test or in a course his drilling in that task or course shall thereafter be limited to the minimum, and that he shall be advanced to other instruction". Om den prikkel nog grooter te maken, moet de uitslag steeds op een tableau in de soldatenkamer worden aangegeven. Bovendien is het mogelijk als belooning verloven toe te staan. „I have always believed that a man can be made into an acceptable soldier in a year and 1 believe that this system of instruction would produce that result. The ordinary system of instruction would not". Vanzelf sprekend moet de klasse-indeeling dan ook anders worden geregeld men moet de menschen van ongeveer dezelfde ontwikkeling in één klasse plaatsen, Schr. geeft daarna een tableau voor de opleiding. Verder komt voor een artikel omtrent het anti-luchtvaartgeschut in „The archies and the Anti-aircraft Service". The Army Quarterly bevat „Our opponents at the Marne '14", met goede kaarten, „Notes on fear in war", waarin Schr. de vrees-verschijnselen, welke in oorlogstijd aan den dag treden beschrijf t en de factoren behandelt, welke het ontstaan van vrees in de hand werken. „The Rritish and French doctrines on inf. in attack" vergelijkt de be palingen in de voorschriften dier beide legers met elkaar. In de Fr. regle menten wordt aangegeven, dat van de twee elementen „vuur" en „beweging", de eerste de voornaamste is; terwijl verder de nadruk wordt gelegd op het feit dat „the inf. cannot fight alone, and that the support of the other arms is essential". Schr. gaat hiermede niet geheel accoord, want „it is essential to inspire the inf. wilh self-reliance in their own powers and to make the men regard the support of the other arms as a boon, not an inevitable buttress to be waited for". Verder geeft het Fr. voorschrift aan: „fire power renders impossible every advance even in dispersed formation, if the ground can be effectively beaten by fire". Is dit niet gevaarlijk vraagt Schr., zal de inf. hierdoor het zelfvertrouwen niet verliezen? There is little question that in the late war inf. developed the habit of waiting for the other arms". Voorts bepaalt het voorschrift: ,,in order to advance in spite of the enemy, it is necessary to have superiority of (inf.) fire". Schr. zegt hiervan: „This smacks of the pre-war idea of a general fire fight from a definite halting place prece ding a general assaul t". Bij de Fr. moet de „équipe de fusil mitr." worden beveiligd door die der geweerdragenden„Inf. training" bepaalt, dat „a Lewis gun section like all other units is responsible for its own protection". Schr. vindt dat de geweerdragenden teveel ge bonden worden aan de „équipe de mitr." en datditzal leiden tot „a lack of manoeuvring power. Surely the French have undervalued the possibilities of the rifle as demonstrated in'14 in the hands of well-trained infantry. The quickness of the rifle in enga ging a target, its handiness and adaptability to fire from any spot, and its economical use of ammunition, make it a weapon not to be lightly relegated to a subsi diary röle". Er wordt dus te veel waarde aan het vuur gehecht; „if fire alone could win victory, there would be no place in modern armies for inf.; the auxiliary arms can supply a far more powerful fire. But the inf. arm can carry its fire to close quarters and supply that tangible hu man threat which causes the enemy to run. „Het Eng. voorschrift plaatst dus de beweging meer op den voorgrond. De frontbreedten door de verschillende eenheden in te nemen worden door

Indisch Militair Tijdschrift | 1922 | | pagina 73