om de voorste linie aan te vullen. Luitenant Robin zelf, bijgestaan door 2den Luit. Pagnon zal met 20 vrijwilligers trachten O'7 te hernemen. De onderneming slaagt; de D. worden verrast en uit O'7 op de vlucht gedreven in de richting van O7, waar zij gelijktijdig met de op de voet vervolgende Franschen aankomen Ook O7 wordt zon der slag of stoot genomen; een 10-tal gevangen Jagers worden er bevrijd. De verbinding met H2 hersteld zijnde, haast zich Robin verslag van het gebeurde te zenden aan maj. Renouard. Daarop valt hij de loopgraven 12 en 12' aan. De D., die zich slechts zwak verdedigen, worden met de bajonet uitgedreven. Eén der gevangen D., die Fransch spreekt, deelt Robin mede, dat den volgenden morgen om 7 uur het bombardement zal worden heropend en dat om 12 uur 's morgens een algemeene aanval zal plaats hebben. Dit bericht wordt medegedeeld aan Renouard met verzoek om aanvulling, vooral van handgranaten, waarvan de voorraad nage noeg is uitgeput! Kapt. Séguin, wien om hem onbekende redenen het peloton Dandauw geen steun biedt, heeft zich met zijn twee beschikbare sectiën tot het defensief moeten bepalen. Daarbij heeft hij door het vuur van de sectiën Gosse en Bouvier vier krachtige aanvallen der D. tot staan weten te brengen. Om middernacht bereiken hun de gevraagde aanvullingen van munitie en signaal-vuurpijlen, maar op hetzelfde oogenblik ontvalt hun de steun van een stuk van 5,8 cM. wegens uitputting v. d. munitie-voorraad. De toestand blijft dus kritiek. Gelukkig komt kort daarop het bericht, dat het peloton Dandauw zich bij H2 bevindt en tegen het aanbreken v. d. dag zijn verloren loopgraven moet hernemen. Een sectie v. h. 56ste Baton wordt ter beschikking van Séguin gesteld om deze onderneming te steunen. Driant bezoekt intusschen de vooruitgeschoven gedeelten. Of schoon hij zich geheel bewust is van den zeer kritieken toestand, is hij volkomen kalm en vindt voor elk een opbeurend woord. Tegen 2 uur v. m. komt 2de Luit. Plumtz met zijn peloton bij Luit. Robin. Eén sectie wordt verdeeld over de loopgraven 12 en 12'; de andere met den Pel. Comdt blijft in O7. Luit Robin houdt bij zich in O7 de sectiën van sergt Plisson en van adj. O. O. Poquerusse, welke zijn aanvoerder verloren heeft. Na deze maatregelen wordt, niettegenstaande de groote vermoeid heid, zoo goed mogelijk gewerkt aan de verbetering der loop graven. In het vak Séguin is intusschen de sectie van sergt Sixte aan gekomen. Met het oog op de onbekendheid van deze sectie m. h. terrein besluit Séguin den tegenaanval tot steun van de afd. Dandauw te doen uitvoeren door de sectie van adj. O. O. Bouvier en de pioniers-granaatwerpers en de sectie Sixte bij zich te houden. 24

Indisch Militair Tijdschrift | 1922 | | pagina 24