de Divisie zulks toelaat. Die batterijen treden alsdan tijdelijk onder de rechtstreeksche bevelen van den Fr. A. C. In deelen van de stelling waar geen Fr. A. C. is aangewezen, hebben de D. A C. de voren om schreven taak. De regeling der overige vuren berust bij den D. A. C. Zijn voor het vernielingsvuur tegen loopgraven, steunpunten, schuilplaatsen enz. zware bommenwerpers beschikbaar, dan wor den deze divisiesgewijze onder leiding van den comdt der afd. of batt. zware bommenwerpers gebruikt, die aan den D. A. C. onder geschikt is. 155. ART.-BESTRIJDING. Een krachtige bestrijding der vijan delijke art. is onmisbaar voor eene afdoende verdediging. Voor zoover de vijandelijke battn, c. q. waarnemingsposten e. d. niet vernield kunnen worden, moeten zij op het oogenblik van den aanval geneutraliseerd worden (gas- en rookprojectielen). 156. STORMVUUR. Het stormvuur heeft plaats volgens eene vastgestelde regeling (stormvuurregeling). Ten behoeve van het stormvuur wordt gebruik gemaakt van eiken beschikbaren vuurmond, voor zoover noodig aangevuld met lichte bommen werpers, zware mitrs, granaatgeweren en granaatwerpers. Als de voorste aanvalsgolven door de stornivuurstrook zijn heen gebroken, wordt dit stormvuur toch voortgezet, teneinde het oprukken van volgende aanvalstroepen te bemoeilijken. Het storm vuur eischt een zeer groote hoeveelheid munitie. Van een scherm van onafgebroken stormvuur zal, ook in den stellingoorlog, slechts zelden sprake kunnen zijn. Het zal zich meestal moeten bepalen tot belangrijke strooken en in polderland tot de accessen. Het wordt ontketend op seinen (zoo mogelijk bevestigd door berichten) door of op bevel van de C. C. in de hwl. te geven. Deze seingemeenschap moet zorgvuldig aangelegd en meermalen beproefd worden. 157. BESTRIJDING VAN VECHTWAGENS EN LUCHT DOELEN. Voor het bestrijden van vechtwagens worden per divisie vak één of meer battn licht geschut, voorzien van daartoe geëigende projectielen, bestemd. Deze battn kunnen in den regel niet deel nemen aan het stormvuur. Onverminderd de bestrijding van luchtdoelen door de zorg van den Fr. A. C., zal iedere D. C. in beginsel eene batt. licht geschut aanwijzen, die meer in het bijzonder bestemd is, om in samen werking met de zware mitrs (zie punt 148) 's vijands laagvliegende vliegtuigen te bestrijden. De aangewezen batt. kan in den regel wel andere schietopdrachten uitvoeren, doch het vuren op de vliegtuigen heeft steeds den voorrang. Deze batt. zal, in verband hiermede niet voor stormvuur worden bestemd. Bij uitzondering kan voor een of meer dezer taken door de D. C. infanteriegeschut worden aangewezen. 158. VUREN OP GEREEDGESTELDE AANVALSTROEPEN. Een bijzonder geëigend middel om aanvallen des vijands in de 39

Indisch Militair Tijdschrift | 1923 | | pagina 39