gaits, if such an expression can be applied to gasoline vehicles, should not influence excessively the relative mobility desired.'' Nagegaan worden de nieuwe in beproeving zijnde geschutsoorten. Omtrent de rijdende Hw. zegt Schr. „One has a spli. trail, allowing an angle of elevation equal to eighty degrees, the other has a box trail allowing thirty degrees elevation. The notable increase in range in both new types is important. T. a. v. het gedragen geschut wordt gezegd: „The seventy-five pack Hw., model of 1920, appears to fill the requirements of the calibre board far better than the new models in the larger calibres". Het gebruik van de tractor schijnt toch nog niet erg te zijn bevallen, „we must have a more highly trained personel to handle it than we have at present, and second, the tractor itself must be improved as to reliability of performance". Omtrent de oefening geeft Schr. te kennen, dat de artillerist veel te veel het geschut beschouwt als een technisch wapen. „But unless we under stand how to operate in combat with the inf., and are able to render the maximum support, we shall fail in our missions. This, it is believed there is great danger of, unless we adopt more strongly the principle of combined training". Uit „Art. operations First Army A. E. F." zij aangehaald: „Leaving aside any discussion of accompanying guns, of roving guns or of inf. batteries, the bul kof the art. is not yet fighting close enough to the inf. line. It is the liaison between the inf. and its supporting art. which is important, not the liaison between the art. and the Div. commander". Aangezien de verbinding tusschen art. en inf. met het vergrooten van den afstand minder betrouwbaar wordt, is het volgens Schr. beter terug te keeren tot de afstanden van vóór den oorlog. Ook de stukken zelf moeten zoodanig zijn gepiaatst, „that long lines of communication between ob servers and batteries wil not be necessary. Nadat Schr. de meest voor gekomen fouten aan de zijde van de art. heeft nagegaan, vermeldt hij de meest gewenschte uitrusting van een „forward piece", dus van een stuk inf. geschut, waarvan hij zegt: „The service of the forward piece should be a post of supreme honor, should be designated in advance, and if possible its crew should have a chance to practise as an entire unit". Aangegeven wordt welke taak de „roving pieces" hebben. „The wandering piece or roving gun is not an inf. gun or an accompanying piece. It is used to deceive the ennemy and to accomplish special missions". Doordat dit geschut slechts korten tijd op een bepaalde plaats in stelling blijft, wordt de kans groot, dat de tegenpartij haar munitie vergooit door het vuur op de oorspronkelijke plaats van het geschut te openen. „The 42 cM. Mortar: Fact and Fancy" is overgenomen uit Art. Monatshefte Juli/Aug. '21 —„Some remarks on mountain artillery" uit Rev. d'Art. April '22 „Evolution in offensive methods" uit Rev. Mil. Suisse April '21, ter wijl „Over Signal Mountain with a motorized battery of Field Art." een tocht van zulk een batterij over den „Signal Moun.ain" beschrijft". Rev. d'lnf. Aug. In „La lutte contre les mitrailleuses rapprochées" ver onderstelt Schr. een stelling in den bew. oorlog, ingericht volgens de nieuwe denkbeelden en gaat dan na welke maatregelen de aanvaller tegen de mitrs, welke voor de nabijverdediging zijn aangewezen zou kunnen nemen. De stelling bestaat uit een zóne, waarin de mitrs onregelmatig zijn verdeeld, doch zoodanig, dat zij een aaneengesloten vuurzóne vormen, terwijl achter deze zóne geïsoleerde groepen mitrs worden geplaatst voor het vuur op groote afstanden. De autom. wapenen in de voorste zóne openen alleen het vuur, wanneer de aanvaller „serait arrivée a une distance telle qu'elle ne puisse plus compter sur l'appui de son art. et de ses engins d'accompagnement et ne puisse pas encore employer efficacement ses propres armes V. B. et grenades" d. w. z. op een afstand van 100—150 M. De vijandelijke art. zal dan haar vuur moeten staken, terwijl noch de V. B. noch de granaat kan worden gebezigd. En al is de aanvaller in de voorste 64

Indisch Militair Tijdschrift | 1923 | | pagina 64