zóne gedrongen, dan zal hij toch zooveel tijd hebben verloren en zooveel verliezen hebben geleden, dat de aanval geen voortgang zal kunnen hebben. Klaarblijkelijk wordt uitgegaan van de veronderstelling, dat de flanken geen gevaar loopen. „Lorsqu'on étudie un moyen pour aider l'inf. a progres- ser dans cette situation sans risquer des pertes exagérées, seul un appareil blinde et chenillé semble donner une solution satisfaisante du problême". Vooropstellende, dat dit strijdmiddel moet behooren tot de inf. zooals de V. B. enz. gaat Schr. na aan welke eischen dit wapen zal moeten voldoen. Het gewicht mag 2 ton niet overschrijden, het wordt bemand door één man en voorzien van een mitr.; terwille van de onzichtbaarheid en daardoor van een mindere trefkans, moet het voertuig klein, laag en zoodanige vormen hebben, dat het niet opvalt, terwijl de snelheid aanzienlijk moet zijn. Schr. geeft aan een hoogte van 1,30 M. lengte 2,50, breedte 1,20 en een snelheid van 6—8 K.M. in gewoon en van 3 4 K.M in moeilijk terrein. Verder worden behandeld de beschutting tegen gassen, de munitievoor ziening en het vervoer. 3 van deze wapenen vormen een eenheid; noodig wordt geoordeeld, dat ieder Regt de beschikking heeft over 12 „caissons blindés"in verband met de kosten enz. kan echter genoegen worden geno men met een organisatie, waarbij de Divisie de beschikking heeft over twee eenheden van 12 wapenen, zoodat de Div. comdt z. n aan de Regtn, welke de meeste behoefte eraan hebben, een afd. van 12 kan afstaan. „Etude sur Ie reglement enz. de l'inf. des Etats-Unis" (vervolg) behandelt thans de rol van de verschillende chefs, waaruit we citeeren „L'ame de l'attaque d'inf. est l'esprit offensif des officiers et des gradés, leur science du commandement et l'aptitude du soldat a faire preuve d'initiative'' en verder „Le chef de bataillon dirige personellement l'instuction tactique de ses compagnies". Omtrent het gevecht wordt voorgeschreven, dat als regel het verkennend gevecht moet geschieden door 1 Bat., dat tot taak heeft de vijandelijke patrs terug te werpen en de eigene gelegenheid geven door te dringen, hen steun te verleenen en voor de doorzending van de berichten zorg draagt. Om de noodige gegevens te verkrijgen zal het veelal noodig zijn „de déployer une mince ligne de tirailleurs pour contraindre l'ennemi a ouvrir le feu sur elle et, par suite, a dévoiler ses positions". Ieder onderdeel moet zijn verkennende organen voor zich uit hebben; „être surpris h. petite distance constitue une faute impardonnabie". De voorwaartsche beweging moet onafgebroken worden voortgezet, „s'arrêter, c'est faire le jeu de l'ennemi". Verder blijkt, dat de sprongen een lengte van 30—80 M. hebben, terwijl de stormaanval alleen geschiedt door kleine afdn en niet meer door grootere als compn en Batons. In de slotbespreking geeft Schr. te kennen, dat over het algemeen de bepalingen veel overeenkomst hebben met die in het Fr. reglement, doch dat er toch markante verschillen zijn aan te wijzen. Zoo is de vermenging van de mitrs met de inf. niet innig genoeg. „Le régiment ne comprend organiquement qu'une seule comp. de mitr et in faut faire une appèl au Bataillon de mitr. de Brigade pour le renforcer". Bovendien moeten de bevelen van den comdt van een voorste comp. inf. voor het gebruik van de mitr., ingedeeld tot steun van zijn aanval, over den Bat. comdt gaan. „Que d'occasions favorables, mais fugitives, peuvent être manquées par suite de cette organisation de commandement!" Terwijl het Fr. reglement „la reconnaissance" beschouwt als „une phase indépendante du combat, destinée a permettre l'entrée en action des gros en connaissance de cause et avec les moyens appropriés, le regl. americain voit dans la reconnaissance de combat un simple épisode de la mise en oeuvre des forces principales, qui prennent ainsi i. leur compte la véritable reconnaissance. Ce procédé n'expose-t-il pas a des deploiements prématurés qui font le jeu de l'ennemi?" „L'inf. au combat", eveneens een zeer lezenswaardig artikel, behandelt applicatorisch de wijze van optreden van een Baton en de bij haar ingedeelde wapenen in verschillende terreinsoorten. Wordt in open terrein veelal de dubbelcolonne of den kruisvorm toegepast, in bedekt terrein vindt de colonne toepassing, te meer wanneer wegen loopen in de marsch- 65

Indisch Militair Tijdschrift | 1923 | | pagina 65