66 richting. Afhankelijk van het terrein worden twee, dan wel wordt slechts één comp., als voorste échelon vooruitgeschoven. In „La vie mil. au Levant" worden eenige aardige gevechten tegen de Kemalisten beschreven, waaronder de evacuatie van eenige posten door middel van spoortreinen, welke het convooi vormden en gedekt moesten worden door colonnes uit de verschillende wapens bestaande Rev. de Cav. Juli/Aug. „La cav. pendant Ia guerre" geeft aan, na in het kort de rol van het wapen gedurende den oorlog te hebben behandeld, welke wijzigingen in de bewapening zijn aangebracht. In '14 was de cav. bewapend met de karabijn zonder bajonet en was hij voorzien van 90 patronen. Per Regt had men slechts 1 sectie mitrsde Cav. Div. had de beschikking over een afdeeling art., terwijl men aan het wapen eenige personenauto's toevoegde bewapend met mitrs. Langzamerhand werd de bewapening uitgebreid, totdat men aan het einde van den oorlog de vol gende organisatie had. Het Cav. Korps beschikte over 1 Regt gedragen art. (2 a 3 afdn), 1 Regt zw. art. 2 compn genie 2 escadrilles vliegtuigen en 1 ballon 1 comp. chars de combat en minstens 1 Brigade inf. als steun. De Cav. Div. beschikte over de 2 afdn art. en 1 escadrille, terwijl het Regiment 4 sec ties mitrs rijk was. Gewezen wordt op „Un exercise de cadres de cav." „Les 2e et 14e Dragons a Zonnebeke" en „Faits de cav." welke laatste artikelen beschrij vingen geven van eenige cav. gevechten, waaruit o-a. blijkt hoe noodig het is steeds éclaireurs voor zich uit te hebben en in andere richtingen vooruit te schuiven, ook bij het verzamelen na een charge. Verder worden nog aangetroffen „L'Assiette" en „Cavaleries étrangères" in welk laatste artikel o.a. de bewapening van de Eng. cav. wordt aan gegeven. Allgem. Schw. Mil. Zeitung 5 Aug. Uit „Ueber die Verwendung der Maschi nengewehre" halen we aan: „Das schw. Maschinengewehr hat auf den Distancen über 500 M. noch durchaus gute Wirkung, fallt dagegen auf den kleineren so stark auf, dasz es rasch unschadlich gemacht wird; dann niitzt natürlich seine bessere Wirkung nichts mehr" en verder„Der Mu- nitionsverbrauch in erster Linie macht die Maschinengewehre zum anhal- tenden Feuergefechte untauglich, und der Inf. hat bei der Verwendung seiner Maschinengewehre daran zu denken, dasz sie Munitionsfresser sind, und eine genügende Munitionsausrüstung, oder einen sicheren Munitions- ersatz verlangen, gewöhnlich durch die Mitarbeit der Inf.", „Die Schussrichtung der Batterie nach der Karte" zal voor onze artille risten wel weinig nieuws bevatten. The Coast Artillery Juli. In dit tijdschrift, dat in de plaats is getreden van The Journal United States Artillery, treffen we aan „Troop leadership'' waarin wordt aangegeven op welke wijze men het best kader en officieren kan opleiden voor hun taak. „in order to obtain the best results, therefore, it becomes necessary to adopt a policy in confirmity with the character of the men with whom we have to deal. Succesful leadership is based upon the application of sound principles to each unit from the lowest up. Beginning with the squad, the corporal in charge should be given authority over it and be held responsible for its efficiency and condition. Likewise the sergeant should be impressed with the idea that he has authority and responsibility. On the other hand the noncommissioned officers should receive privileges and consideration commensurate with their position. This has the double effect of making their office worth holding and of elevating them in the estimation of the privates". Verantwoordelijkheid laten dragen, dat prikkelt de betrokkenen om hun best te doen. „The colonel should direct, but should be careful to leave the execution in the hands of those whose function it is to carry out his orders. He must know the capabilities and characteritics of the officers under him in

Indisch Militair Tijdschrift | 1923 | | pagina 66