67 order to select those best fitted for any particular work. The right men in right the places will insure a smoothly running machine." Dit is juist, als men maar niet vergeet, dat ook de minder geschikten de gelegenheid moeten hebben zich te oefenen alles moet geleerd worden. Ten slotte de raad aan de chefs „The colonel should guard the interests of every member of his command carefully. Verder wordt de aandacht gevestigd op „What ails our fire control telephones". Mil Wochenblatt 19 Aug. „Englands Luftfahrwesen" geeft aan over welke eenheden dat rijk beschikt. Tot het personeel behooren 1714 vliegeniers en 109 waarnemers. De school- en reserve-vliegtuigen buiten rekening gelaten, zijn thans 373 vliegtuigen in dienst. Uit „Heere und Flotten" zij vermeld, dat Japan voornemens is in den loop der eerste tien jaren het leger met 5 Divisies te verminderen, d.w.z. met 1800 officieren, 56000 man en 13000 paarden. De eerste oefentijd van de militie wordt met 3 mnd verkort. Art. Monatsliefte Juli. „Industrielle Mobilmachung" waarschuwt ervoor, dat „alles wird anders als man es sich gedacht hatte. Einzelne mögen wohl in Friedenszeiten ohne diesen Druck, den nur Ungewöhnliches erzeugen kann, eine Entwickelung richtig voraussehen, die grosze Mehrheit aber ist in ihrer Vorstellungskraft eng an das bis dahin Tat- sachliche gebunden, sie vermag sich nicht wie einzelne weit dartiber zu erheben, ohne die Fühlung mit ihm zu verlieren, sie vermag daher selbst bei bestem Willen nicht zu unterscheiden, wo weite Voraussicht aufhört und Phantasterie beginnt". De groote les van den oorlog is te zorgen „dasz mit Beginn eines Krieges die schnelle Massenerzeugung der verschiedenen Kriegsgerate unverzüglich aufgenommen werden kann. Fur die Staaten mit kleinerer Wehrmacht hat die industrielle Mobilmachungsvorbereitung dadurch beson- dere Bedeutung, dasz sie einen Krafte-Ausgleich ermöglicht, so wie ihn auf andere Weise die Landesbefestigung gewahren soil". Daarna wordt overgegaan tot een bespreking van het artikel in de Mil. Spectator van 12 Dec. '21 „Munitieaanmaak en de particuliere industrie". „Einige Anwendungen der Wahrscheinlichkeitsrechnung auf die Schiesz- lehre" wordt vervolgd. Allgem. Schw. Mil. Zeitung 19 Aug. In Aus deutschen unveröffentlichen Dokumenten" vinden we welke strenge maatregelen door de D. in '18 werden genomen tegen het meer en meer voorkomende kwaad van „Driickeberger". „Die Schuszrichtung der Batterie nach der Karte" wordt vervolgd. Rev. Mil Suisse Aug. In „Fondément stratégique de notre réforme militaire" gaat Schr. ons inziens van de juiste basis uit, door vast te stellen, dat Zwitserland in welken oorlog het ook moge worden betrokken, ten allen tijde zich in den aanvang defensief zal moeten gedragen, terwijl het daarna in verband met verschillende factoren wel door den een of anderen sterken bondgenoot zal worden gesteund. „Combien durera cette période cm nous battrons seuls?" vraagt Schr. zich af en wenscht, dat het antwoord op deze vraag als basis zal dienen voor de te volgen stra tegie. Hij komt tot de slotsom, dat die periode niet veel langer zal kunnen duren dan 2 maanden en constateert dus „guerre de deux mois en Suisse avec nos seules ressources". Waar de bronnen in Zw. slechts zeer gering zijn en de staat dus nooit dezelfde middelen zal kunnen aanwenden als een indringer, zegt Schr.: „nous devons, d'une part, chercher par une tactique appropriée a mettre ce grand appareil dans les pires conditions de fonctionnement et, d'autre part, créer pour nous et dans la limite de nos moyens un appareil qui reponde a cette tactique que nous voulons imposer a l'ennemi". In „Règlements nouveaux enz." klaagt Schr. over de geringe duidelijkheid van reglementen en voorschriften, waardoor vele chefs, tegen het verbod in, er toe zijn overgegaan verschillende aanvullende voorschriften uit te

Indisch Militair Tijdschrift | 1923 | | pagina 67