zal kunnen worden bedwongen en zich daarom overigens wei moeten bepalen tot een beperkt schootsveld voor de Inf. wapens. Immers, de veiligheid tegen 's vijands art. kan dan alleen worden verzekerd door een bedekt terrein op eenigen afstand vóór zich, dat de goede waarneming door de vijandelijke art., dus ook haar vuurleiding en uitwerking in den weg staat. Ik voor mij ben dan ook overtuigd, dat wij hier in Indië beter doen, niet achter uitgestrekte sawah's, waar de vijandel. art. ons gemakkelijk met har; schoten kan bereiken, stelling te nemen, doch dat wij den navolgenden regel van Inf. Training II moeten gedenken. „It is difficult for attacking infantry to push home an assault against determined troops, well protected from art. fire, even if the defenders have only a field of fire a few hundred yards in depth. B. Frontuitgebreidheid; keuze der stelling. Bij de actieve verdediging zal men moeten bedenken, dat de front uitgebreidheid niet zoo groot mag zijn, dat méér dan de helft der beschikbare troepen voor het zuiver passieve gedeelte zou moeten worden gebezigd. Zooveel mogelijk, doch vooral bij kleine troepen- afdeelingen, zal men aanleuning moeten hebben op minstens 1 flank. Kan aanleuning op 1 of 2 flanken worden verkregen, dan zal de frontuitgebreidheid grooter kunnen zijn, dan indien dit niet het geval is, want men heeft in beide gevallen nagenoeg zekerheid, vanwaar 's vijards hoofdaanval zal komen (op de andere flank of in front) en kan daartegen maatregelen nemen. Wat de keuze der stelling bij actieve verdediging betreft, spreekt het vanzelf, dat die zoodanig moet worden gekozen, dat men zélf steeds op den juisten tijd en plaats tot den tegenaanval kunne overgaan. Neemt men dus stelling achter een ondoorwaad- bare rivier, met het doel, te goeder tijd tot het offensief over te gaan, dan zal men zich te voren het bezit van een z. g. offensief bruggehoofd moeten hebben verzekerd. C Moeten achterstaande afdeelingen naar voren oprukken ter eventuëele hulp? De Fr. en E. voorschriften ontraden zulks ten sterkste. Want zoodanige afdeelingen zullen als regel öf te laat komen óf tijdens hun opmarsch naar voren te veel verliezen lijden. Wél moeten die afdeelingen door vuur de voorste kunnen steunen en, bij een ev. doordringen des vijands, indirect helpen door plaatselijken of algemeenen tegenstoot. Zoowel Field Service Reg. II, als Inf. Training II zeggen d. a. g.: „As a general rule troops (local reserves), which are detailed for counterattack duty should not be used for any other purpose and garrisons of localities should understand that assistance will be given to them, if, and when required in the form of a counter attack". D. Het z. g. verdedigingsnet. Eerst iets over onze nieuwe G H. en wel de punten 126 en 194, welker redactie niet 9i m

Indisch Militair Tijdschrift | 1923 | | pagina 23