te scheiden, zooals sommigen het wel eens willen doen voor komen Laten we nu even Rohrbeck aan het woord. 224 (Das Regt. im Bew. Kampt, die Vert. der Int.): De Inf. is bij goed gebruik harer vuurwapens in front zeer sterk en heeft daar dus weinig krachten noodig; hare zwakte ligt ojd flanken, voorzoover deze niet zijn aangeleund; zelfs een paar uren voor sprong geeft den verdediger groote voordeelen, wijl hij dan het terrein heeft kunnen verkennen en zich heeft kunnen ingraven. 225. Eischen der stelling: aanvaller ongunstig opmarschterrein; verdediger gemakkelijker waarneming dan aanvaller; schootsveld op de korte afstanden vrij (Auf weites Schuszfeld kann der V. verzichten, besonders, wenn auf den A. von seitwarts her durch Feuer gewirkt werden kann). 226. In beginsel graaft zich de inf. in. Verbergt zich tegen gezicht, ook uit de lucht. Zoodra tijd en arbeidskrachten voor handen zijn ,,sind auch die Untersttitzungen und Reserven gedeckt einzubauen". 227. Iedere stelling in vakken te verdeelen; ook het vóór- terrein „dem Abschnitt entsprechend, abzugrenzen". Verbin ding met nevenafdn en hoogere chefs. Wijl telefonen spoedig worden vernield door vijand, art. vuur, ook teekens ('s nachts lichtteekens) en „Lauferketten" te gebruiken. 228. Voorgeschoven stellingen zijn soms noodig voor tijdwinst of om de tegenpartij tot ontwikkeling te verleiden. Moet men zich daarin hardnekkig verdedigen, dan moet uit hoofdstelling door Art. of mitr. vuur (flankeerend) steun kunnen worden verleend. In 't algemeen is echter een taaie strijd in voorgeschoven stelling te vermijden. 229. De Inf. „musz sich in der Verteidigung tief gliedern". Alleen, wanneer geen beslissing wordt gezocht (gevechten om, tijdwinst of ter misleiding v[d aanvaller) is diepe opstelling onnoodig. De troepen der vakken te verdeelen in: bezetting voorste liniën, steuntroepen en vakreserven. Bij de laatste ook mitrs in te deelen. 230. Mitrs flankeerend te doen vuren van uit verborgen opstel lingen. 231. Vuuropening, zoodra loonende doelen zich aan den V. vertoonen. Rekening houden met de mogelijkheid van een vijande- lijken storm bij duisternis of nevel (vastleggen van de schoots- richting). De punten 232, 233, 235 vooral zijn hoogst belangrijk en worden daarom hier, onvertaald, weergegeven: „Die im Laufe der Zeit (nog altijd bewegingsoorlog) vervoll- kommneten Deckungen gestatten der Truppe, dem Vernichtungs- Vetdruk van ons. Red. 94

Indisch Militair Tijdschrift | 1923 | | pagina 26