I eiriein Stosztrupp, aut die Befehlsstellen und auf die Sicherheits- besatzungen verteilt. Zahlreiche Wechselstellungen zur Abgabe von Störungsfeuer, zur Bekampfung von M. (J. sind zu erkunden wahrend die eigentlichen Sturmabwehr-feuerstellungen nur im Falle eines Angriffs zu besetzen sind. F. Locale tegen stooten. Infanterie, aangewezen tot het doen van een tegenstoot, gedraagt zich natuurlijk geheel volgens de beginselen, waarnaar aanvallende inf. handelt. Hetgeen dus zeggen wil (en dit is niets nieuws), dat ze met de bajonet aanvalt, nadat een overstelpend vuur is voorafgegaan. Dat ze den bajonetaanval niet te vroeg doet, dus niet, voordat de uit geputte, (c. q. doorgedrongen) en de noodige verliezen ondergaan hebbende tegenstander door vuur tot stilstand is gebracht. Doch daarna ook weer niet te laat, want dan zal de aanvaller .zich hebben kunnen nestelen. „La contre-attaque n'est généralernent opportune que contre un ennemi préalablement im- mobiusé par le feu" (Fr. Inf. Regl.). Hoofdkenmerk voor eiken tegenstoot is de verrassing. De meening ontwikkeld in het artikel: De lokale tegenaanval volgens Fr. inzichten van Overste Gramberg in de April-aflev. 1. M. T., als zoude de 1.1. a. hebben plaats gevonden in de rij der zeldzaam voorkomende gevechtshandelingen is n. d. m. minder juist, kan (afgescheiden van het feit, dat de Fr. opvattingen geheel iets anders leeren) onmogelijk juist zijn. Vooral bij het gevecht in terreinvoorwerpen (bedekte terreinen, zooals bij ons in Indië schering en inslag zijn) zai hoofdzakelijk van tegenstooten heil zijn te verwachten. En zeer zeker zal men dan niet moeten wachten totdat de vijand de achterste grens van de dieptezöne heeft bereikt. Want ook deze handelt niet „op één lijntje", doch avanceert in „network" vorm, waarvan de knoopen stevig aan elkaar verbonden zijn en elkaar „en quinconce" steunen en beveiligen. Laat men die voorste knoopen des aanvallers ongehinderd passeeren, dan volgt de geheele net-wig als vanzelf. Eindigen we dit onderdeel met het navolgende uit het nieuwe Eng. 1. R. „The fact, that any post or locality in their neighbour hood is lost, must on no account be considered a reason for them Inf. allotted to the defense of a defensive post) to with draw, in order to conform with a consequent readjustment of the line. Garrisons, which succeed in maintaining their position in spite of hostile successes on their flancs are of the Utmost assistance in dislocating an enemy's organisation, in breaking up his attack and in assisting counterattacks". G. Terrein versterking. In aansluiting met hetgeen hierboven reeds daaromtrent werd gezegd, zij nog het volgende opgemerkt. Van den beginne af zij men bij het nestelen der troepen indachtig, dat men rekening dient te houden met een min of meer langdurige 97 m

Indisch Militair Tijdschrift | 1923 | | pagina 29