verdediging. Geen in 't wild weg planten dus van plukjes hier en daar, doch een systematische opstelling in de diepte, waarbor gende: onderlingen steun, beveiliging, gemeenschap en goede vuuruitwerking, ook in de intervallen overal, waar 's vijands nadering mogelijk is. Eerste eisch van de aan te leggen versterkingen is dus: goede wapen werking (geweer, zware- en geweer-mitrs)tweede: onttrokken aan 's vijands gezicht; derde: onttrokken aan diens vuur. Deze eischen zijn hier genoemd in de volgorde van hunne belangrijkheid. Hindernissen, te beginnen met de meest eenvoudige, dienen zoodanig te worden aangelegd, dat de vijand ze niet kan opruimen, zonder onder vuur te zijn en dat hij ziet hij van de opruiming af wordt verleid, zich in een deel der zone te begeven, waar hem flank- en (of) schuinvuur wachten. (Eng. I. R.). Men legge loopgraven voor groepen aan, waarbij de tusschen- ruimte tusschen de manschappen zoo groot is, dat niet allen tegelijk door eenzelfde art. projectiel getroffen kunnen worden. (Het Eng. 1. R. schrijft daartoe een tusschenruimte van minstens l'/2 M. voor in de z. g. „section-posts"). Tot bestrijding der inter vallen moet zoonoodig het terrein worden opgeruimd, zij 't ook tot het verkrijgen van slechts een klein schootsveld. Eerst nadat al die maatregelen genomen zijn, gaat men tijd hebbend de loopgraaf dieper maken, om gedekt te zijn tegen granaatvuur. Ten slotte vindt het graven van eenige latrines plaats, zoomede het inrichten van kookgelegenheid, beide op gedekte plaatsen. Aanvoer van munitie, spijs en drank hebben c. q. plaats tijdens de duisternis, waartoe de voorste afdeelingen uiterlijk om de 12 uur worden afgelost, tegen het aanbreken van den dag en n a het invallen der duisternis dus. Het is van het hoogste belang, dat van elk onderdeel tot en met de compagnie, een ieder nauwkeurig georiënteerd is, waar toe, indien nog geen gemeenschapsgangen konden worden gegra ven, verschillende hulpmiddelen tot het vinden van den weg, zullen moeten worden toegepast. Is men genoodzaakt, zich langen tijd ter plaatse te verdedigen, dan ontstaat langzamerhand, wat het Eng. Inf. Regl. noemt „The deliberate construction of defenses", met gemeenschapsloop graven, traversen, zwaardere hindernissen, schijnloopgraven (dum my trenches) enz. H. Voorposten. Op blz. 415 van den Mil. Spectator van dit jaar las ik, als slotbeschouwing op een verhandeling over voorposten, van de hand der Redactie het navolgende: a. „Er moet onderscheid gemaakt worden tusschen V. P. ter beveiliging van legerende troepen en die ter beveiliging eener te verdedigen stelling (Bewegingsoorlog)". Met dit onderscheid kan m 98

Indisch Militair Tijdschrift | 1923 | | pagina 30