8. Het vorenstaande doet niets af van de door verschillende schrijvers betoogde wenschelijkheid, om eenige zeer goede schut ters uit te rusten met een wapen van hooge ballistische waarde, voorzien van kijkervizier. 8. BEHARTIGING VAN EEN LEGERBELANG, door S. Tulp. Voor eenigen tijd is er in een onzer garnizoenen aanvankelijk heel wat stof opgejaagd door een order bij een der Korpsen door den Bat. Comdt. uitgevaardigd. Het ligt allerminst in de bedoeling en ook niet op mijn weg hier verder op de zaak zelve in te gaan, terwijl bovendien een periodiek zich hiertoe al zeer slecht leent, maar wel lijkt het van belang eens naar voren te brengen, wat er in het algemeen zal behooren te geschieden in het geval, dat een korpsorder door de offn. van het Bataljon onbillijk wordt gevonden tegenover den mindere militairen. Meestal zal er in zoo'n geval een misverstand bestaan, dat dan op de eenvoudigste wijze uit den weg geruimd wordt door eene bespreking van de comp. comdtn met den Korps-comdt. Z.n. zal hiertoe het initiatief van eerstgenoemden uit moeten gaan, omdat zij door den aard van hun commando de aangewezen personen zijn om de belangen van de minderen naar voren te brengen en de meeste Korps-comdtn zullen deze belangstelling van hunne offn weten te waardeeren, te meer waar groote kans bestaat, dat hierdoor eene min of meer heimelijke en altijd schadelijke ontevredenheid bij den troep wordt voorkomen. Voor het geval, dat na bespreking het verschil van inzicht blijft bestaan, staat voor de betrokken minderen altijd de weg open om individueel schriftelijk hunne bezwaren bij den Regts- comdt voor te brengen, een en ander op de wijze, zooals aangegeven in A. O. 1916 no. 2 sub. II. Maar in de practijk zal men dit, vanwege de vele hieraan voor hen verbonden bezwaren, meestal niet zien gebeuren en daarom zal het dan aanbeveling verdienen, dat de comp. comdtn de zaak bij den Regts-comdt voorbrengen, waartoe het laatste gedeelte van art. I van het Reglement op den Inw. Dienst hun de gelegenheid geeft. De hieraan verbonden voordeelen zijn zoo groot, al ware het alleen maar, dat de minderen dan verder geheel buiten de zaak blijven, dat het te betreuren valt, dat bij dergelijke gelegenheden de comp. comdtn dikwijls niet dan heel moeizaam over de voor hen aan dezen stap verbonden bezwaren weten heen te stappen. Ter publicatie ontv. 1-12-22 Red. l.M. T. 114

Indisch Militair Tijdschrift | 1923 | | pagina 46