140 zoek", terwijl het vervolg van „Org. en opleiding der verbindingstroepen" de opleiding nader behandelt. Mavors Oct. „Int. geschut" geeft een kritiek op het artikel „Inrichting, organisatie en gebruik van int. geschut" voorkomende in Mavors Nov. afl. Schr. wenscht in de eerste plaats een zeer lichte geschulssoort, een krombaanvuurmond van 5,5 cM, getrokken langs den weg en in het terrein gedragen door de manschappen en geen autotractie. hadrukkelijk komt hij er tegen op, dat inf. sergeanten als stuksct. zullen worden aangewezen; hij wil daarvoor artilleristen hebben. In een naschrift komt de aangeval lene op deze meeningen terug, verdedigt zijn voorstellen, vindt het bijzaak waar de bedieningsmanschappen worden opgeleid en hoe men ze noemt, „als ze maar bij de inf. ingedeeld blijven". Er bestaat bii velen een neiging om—als er een wapen ingevoerd wordt, dat anders schiet dan een gewoon geweer—dan maar te zeggen„alsjeblieft, aanpakken, voor de artillerie". Denk eens aan de Madsengeweren bijvoorbeeld!" „Het samenwerken van Inf., zware mitr., telephoon- en seinafdeeling," behandelt de uitvoering van een omvatting door een op de rechterflank niet aangeleunde compagnie in de ondersteuningsstrook, waarbij zijn inge deeld 2 secties zw. mitrs. Een leerzame oefening, al zijn de gegeven bevelen niet altijd geheel naar onzen zin. „Een nieuw Inf. wapen?" onderwerpt het artikel „La lutte contre les mitrailleuses rapprochées" voorkomende in de Rev. d'Inf. Aug. '22, voor welk artikel wordt verwezen naar I. M. T. Jan. afl., aan eene bespreking. „Automaten en hun munitie uit een technisch oogpunt" geeft de voor- en nadeelen aan de verschillende soorten automatische handvuurwapenen verbonden; verder wordt aangetroffen „Richten bij veldgeschut". 14. OVERZICHT BU1TENL. TIJDSCHRIFTEN, door H. Rev. Mil. Générale Juli. „La cav. et le service de 18 mois" behandelt de consequenties, welke verbonden zijn aan den verkorten eersten oefe- ningstijd. „La réfonte des règlements etc." geeft thans aan welke wijzigingen in de strijdwijze werden gebracht toen de bew. oorlog weder aanving. In de eerste plaats was men veel minder volledig ingelicht omtrent den vijand, te minder waar de gebeurtenissen zoo snel op elkaar volgden. Vandaar: „Les ordres s'ils entrent dans de trop grandes précisions, risquent d'être caduques lorsqu'ils parviennent aux exécutants; pour l'exécution, il faut avoir le courage de s'en remettre a l'initiative des chefs subordonnés surtout dans une defensive improvisée." Tevens bleek: „l'inf.ne peut plus compter sur l'appui immédiat et constant de l'art.", terwijl voor wat betreft de verdeeling der art. het noodig werd: „a décentraliser l'art. divisionnaire, en raison des difficultés rencontrées pour la faire travailler en temps voulu au profit de l'inf." Kortom men werd genoodzaakt terug te keeren tot meer eenvoudige strijdwijzen. De tactische verrassing "moest worden verkregen „par la soudainité du déclenchement des attaques; la pénétration profonde et l'exploita'ion immédiate et lointaine du succes par la vitesse et Ia continuité de l'exécution." Hieruit volgde, dat het voorbereidingsvuur van de art. slechts zeer kort kon zijn. „Etude sur la tactique des feux d'inf." geeft te kennen: „que le feu d'inf. est loin d'être dépourvu d'efficacité dans l'offensive et qu'il constitue même un instrument que l'inf. doit chercher a utiliser. Mais il existe des circonstances de combat dans lesquelles il est inutile et dangereux de compter sur son secours". Op de kleine afstanden is het inf. vuur zeer werkzaam geweest; „entre 0 et 400 m. le feu d'inf. peut être susceptible de coopérer efficacement a l'appui de la progression et au dessus de 400 m. il ne faut plus compter sur un röle efficace, sauf circonstances particuliè-

Indisch Militair Tijdschrift | 1923 | | pagina 72