5. UITSLAG PRIJSVRAAG (Zie I. M. T. Februari 1922). Op de prijsvraag „Welke voorbereiding moet worden getroffen ter voorziening in de behoeften van volk en strijdkrachten bij een isolatie van JAVA en hoe moet bij isolatie die vooziening wor den geregeld?" zijn 8 antwoorden binnengekomen, onderschei- delijk onder de motto's a.~ Pax. b.~ Autonomie. c.~ Bodja. d.- Waar een wil is, is een weg. e.- Nie wieder kann und darf es uns geschehen dass wir wirt- schaftlich unzulangiich vorbereitet in einen neuen Krieg hinein kommen. „Walther Rathenau". Voorbereiding. g.- La mobilisation industrielle devait être étudiée et préparée avec autant de soin, sinon plus encore, que les organisations de combat. „Le Peuple". h.~ Fourier. Op voordracht van de door het Bestuur der I. K. V. benoemde beoordeelingscommissie, bestaande uit de Heeren L. Swaab, Luit.- Kolonel der Genie, W. J. Lucardie, Kapt. v/d Generalen Staf en D. Boeye, Kapt. der Infanterie en rekening houdende met de om standigheid, dat op de zeer moeilijke vraag geen onberispelijk antwoord kon worden verwacht, zijn toegekend: a.~ De eerste prijs aan de bijdrage sub e. Ingezonden door den Luit.-Kolonel der Inf. H. L. La Lau. b.' De tweede prijs aan de bijdrage sub f. Ingezonden door den Kapt. der Inf. J. A. Bakker. c.- Een eervolle vermelding aan de bijdrage sub g. Ingezonden door den Kapt. der Inf. G, J. C. Verhoeven. 6. MEDEDEELING. Bij de K. M. A. te Breda zijn verschenen en daar verkrijgbaar gesteld No. 583a. Taktiek. De strijd tegen den Inlandschen vijand, door M J E. Bos. Tweede herziene druk 1923. Prijs f3.— No. 599. Veldversterkingskunst. Deel I. Bewerkt door C. P. Brest van Kempen en J. J. C. P. Wilson. Met atlas. Prijs f 6.— No. 601. Duurzame en tijdelijke versterkingskunst. Tweede deel, door J. C. Cramwinkcl. Land- en kustversterkingen, gebouwd vóór den Europeeschen oorlog 1914 '18, met aanteekeningen aangaande land- en kustverster kingen gebouwd tijdens den oorlog. Met atlas van XV platen. Tweede druk 1922, bewerkt door W. van der Hout. Prijs f 6.60. 193

Indisch Militair Tijdschrift | 1923 | | pagina 47