180. Ten behoeve van de onontbeerlijke samenwerking worden de infanterie-batterijen naar behoefte over de aanvalsgroepen (gewoonlijk infsnterie-regimenten) verdeeld; als regel zal dus deze verdeeling niet gelijkmatig zijn, doch zal de beslissende groep den meesten steun van infanterie-batterijen behoeven. De inf. batt. voor elke aanvalsgroep staan onder eenhoofdige leiding van een A. C., die onder de bevelen blijft van den A. C. Div.deze laatste wijst bedoelde battn hare bestemming aan en tevens de in te nemen stellingen. De A.C. bij een aanvalsgroep is echter verplicht t. a. der onder vuur te nemen doelen, het openen, verplaatsen, versnellen of staken van het vuur de aanwijzingen te volgen van den comdt. der groep, m. d. v., dat onder bijz. omstandigheden, indien de Div. comm. eene gelijktijdige verrassende vuuropening beoogt, de eerste vuuropening op last van den A.C. Div. kan plaats hebben, 100. Een deel der art. wordt aangewezen om de inf. rechtstreeks te ondersteunen. Deze art., welke optreedt als inf. battn. heeft tot taak de vijand, inf. en mitrs zoomede hare verdedigingswerken, v. z. v. deze recht streeks op den aanval kunnen inwerken, onder vuur te nemen. 99. Het voorwaarts dringen van de aanvallende inf. voornamelijk van de afdn welke den hoofdaanval verrichten, zal, behalve door eigen vuur, door het vuur der art. en mitrs mogelijk moeten worden gemaakt. Bij dit voorwaarts dringen zullen alle aanvoerders, elk voor zich binnen de gren zen van zijn opdracht, trachten te onderkennen tegen welk(e) punt(en) van de stelling een aanval de meeste kans van slagen heeft en hunne troepen zoodanig verdeelen en inzetten, dat de aanval op dat punt (die punten) zoo krachtig mogelijk geschiedt. 185. Hoewel wijziging in eene eenmaal vastgestelde indeeling van inf. battn over de aanvalsgroepen en van de contrabattn gedurende het gevecht in beginsel ongewenscht is, zal zulks niet altijd kunnen worden vermeden. Met het oog op ev. later blijkende noodzakelijkheid tot vuurconcentratie van meerdere battn t. b. v. eene bepaalde aanvalsgroep, worden de stel lingen en waarnem. posten der inf. battn zoodanig gekozen, dat ook zonder tijdroovende voorbereiding, vuur ten behoeve van de nevengroep(en) mogelijk is. 186. Bij het aanwijzen van de stellingen voor de contra-battn moet zooveel doenlijk er mede rekening worden gehouden, dat deze zonder veel tijdverlies als inf. battn moeten kunnen optreden. 204

Indisch Militair Tijdschrift | 1923 | | pagina 58