180. Ten behoefte van de onontbeerlijke samenwerking worden de inf. battn naar behoefte over de aanvalsgroepen verdeeld: als regel zal dus deze verdeeling niet gelijkmatig zijn, doch zal de beslissende groep den meesten steun van inf. battn behoeven. De infanterie-batterijen voor elke aanvalsgroep staan onder eenhoofdige leiding van een A. C., die onder de bevelen blijft van den A. C. Divisie; deze laatste wijst bedoelde batterijen hare bestemming aan en tevens de in te nemen stellingen. De A. C. bij een aanvalsgroep is echter verplicht ten aanzien der onder vuur te nemen doelen, het openen, verplaatsen, versnellen of staken van het vuur de aanwijzingen te volgen van den com mandant dier groep, met dien verstande, dat onder bijzondere omstandigheden, indien de Divisie-commandant eene gelijktijdige verrassende vuuropening beoogt, de eerste vuuropening op last van den A. C. Divisie kan plaats hebben. Tenzij krachtige verdedigingswerken of hindernissen moeten worden vernield, wordt het openen van het vuur door de infanterie- batterijen in beginsel eerst gelast, wanneer infanterie (mitrailleur) vuur van beteekenis is te verwachten. 185. Hoewel wijziging in eene eenmaal vastgestelde indeeling van inf. battn over de aanvalsgroepen en van de contrabattn gedurende het gevecht in beginsel ongewenscht is, zal zulks niet altijd kunnen worden vermeden. Met het oog op ev. later blijkende noodzakelijkheid tot vuurconcentratie ten behoeve van eene bepaalde aanvalsgroep, worden de stellingen en waarn.-posten der inf. battn zoodanig gekozen dat, ook zonder tijdroovende voorbereiding, vuur ten behoeve van de nevengroep(en) mogelijk is. 100. Een deel der art. wordt aangewezen om de inf. rechtstreeks te ondersteunen. Deze art-, welke optreedt als inf battn heeft tot taak de vijand, inf. en mitrs, zoomede hare verdedigingswerken, v. z. v. deze rechtstreeks op den aanval kunnen inwerken, onder vuur te nemen. 102. De hoofdaanval wordt gesteund door een krachtig art.-vuur. Worden de aanvallende troepen door de art. v. d. verdediger onder vuur genomen, dan zal die art. met kracht moeten worden bestreden. De voor dit doel bestemde contrabattn moeten daartoe tijdig in stelling zijn gebracht, waartoe door den A. C. bevelen moeten worden gegeven. Zoodra de inf., welke den hoofdaanval verricht door de verdedigende inf. en mitrs onder vuur wordt genomen, zullen ook deze door de inf. battn van den aanvaller krachtig onder vuur moeten worden genomen, welk vuur zoolang mogelijk wordt voortgezet en eerst voorwaarts verlegd wanneer de kans op het treffen van de eigen troepen groot is. Ten einde de eigen voornemens niet ontijdig te verraden zal de aanvaller het art. vuur eerst openen wanneer dit noodig is om het voorwaarts gaan der eigen inf. te vergemakkelijken. 206

Indisch Militair Tijdschrift | 1923 | | pagina 60