214 hebben verminderd; „weshalb diese Reduction durchgeführt wurde und welche Erfahrungen man mit ihr gemacht hat, laszt sich wenig entnehmen aus den über den Krieg bis anhin erschienen Publikationen Indes- sen darf man aus dem Schweigen der samtlichen Quellen annehmen dasz sich die leichten Divisionen durchaus bewart haben. „De sterkte wordt bepaald door de volgende factoren. „Ausreichende Gefech'sstarke, be- schrankte Gefechtbreite, beschrankte Kolonnenlange und eine Gliederung so gestaltet, dasz sie den vorraussichtlichen Verwendurigsmöglichkeiten im Gefecht am besten entspricht". Omtrent de eerste eisch wordt gezegd: „Allein schon aus diesem Grunde kann niema'.s davon die Rede sein, einen mittleren Truppenkorper, also beispielsweise ein Regiment, organisatorisch als Detachement verbundener Waffen auszugestalten". Door de groote vermeerdering van de vuurkracht door invoering van autom. wapenen kan de sterkte der Div. worden verminderd; de oorlog heeft echter uit gewezen dat „eine Division zu drei Inf. regimentern mit entsprechend zugeteilter Art. wohl etwa das Minimum dessen darstellt, was als Schlach- teneinheit angesprochen werden kann, dasz aber ihre Kampfkraft als solche durchaus hinreichend ist". Een vervanging van een comp. in elk Bat. door een comp. mitrs. wordt echter voor onschadelijk gehouden. Aangezien de Div. Comdt. in staat moet zijn het gevecht van zijn Div. te kunnen leiden en dit bij een uitgestrekte frontbreedte onmogeli-k is, vormt de door een man te beheerschen frontbreedte in verband met het terrein de max. sterkte van de Div. Schr. stelt dit front, in verband met het moeilijke terrein, op 3 4 KM., dit getal vergelijkende met de gedu rende den oorlog ingenomen fron^breedten in de verschillende gevechten De max. colonnediepte wordt gesteld op 14 KM; de 4de factor werpt het oude vraagstuk van drie- of vierindeeling op; de oplossing was echter reeds vóór den oorlog gevonden, „eine Dreiteilung der höheren^Verbande entspricht den meisten kriegerischen Bediirfnissen am besten". Daarna vraagt Schr. zich af hoeveel Divisien het Zw. leger moet tellen om zijn oorlogstaak te kunnen vervullen en behandelt de samenvoeging ervan tot hoogere eenheden, op welke wegen we hem niet op den voet zullen volgen. Overgaande tot de samenstelling van de Divisie, keurt Schr. de onderver deeling in 2 Brigades af, omdat dit slechts aanleiding geeft tot meerdere wrijving. De sterkte en samenstelling van de art. welke aan de Div. moet worden toegevoegd en van de andere wapens en diensten worden daarna nagegaan. „Die d. 42 cM. Geschütze" vermeldt eenige gegevens omtrent dit ge schut, terwijl „Aus dem groszen Krieg" een gevecht behandelt op het Oostfront. Rev. mil. Generale Aug. „Pouvions- nous continuer a combattre enz." is een vertaling van een art. van den gewezen D. minister van Binnenl. Zaken, welke art. aangeeft, dat een voortzetting van den oorlog door de D. in den Herfst van '18 als onmogelijk moet worden aangemerkt. In „La bataille de l'Isonzo Oct.—Nov. '17" worden vermeld de voorberei dingen aan Oostenr. zijde voor dien slag, waaronder ook die t. b. v. het spoorwegvervoer en de uitvoering van hef transport zelve. „Etude enz. sur la tactique des feux d'inf." geeft thans als conclusie „La base de l'instruction de l'inf. doit être surlout l'étude du combat rapproché, c. a. d. du combat qui se livre 400 m. de l'adversaire". Het is munitieverspilling het vuur op afstanden grooter dan 400 M. af te geven, de juistheid van het schot vervalt dan, terwijl van de doelen niets is te zien. „Le crépuscule d'un dieu" behandelt de Marine-tragedie, waarin Schr. vergelijkingen maakt tusschen de gebeurtenissen in '70 en in den laatsten oorlog. Mil. Wochenblatt Oct. Bevat „Gedanken über Art. taktik im Zukunfts- kriege", waarin Schr. te kennen geeft dat in de toekomst de art voor het vuur op de groote afstanden vervangen zal worden door de bombardeervliegtuigen.

Indisch Militair Tijdschrift | 1923 | | pagina 68