215 „Man wird daher die Frage eingehend studieren müssen ob sich der Bau schwerer Kaliber noch lohnen dürfte und ob ein Bomben-flugzeug nicht vielieicht die vernichtendere Wirkung auszu-üben vermag. Umgekehrt wird die steigende Bedeutung des Luftkampfes eine starkere Abwehr durch Luftabwehrgeschütze notwendig machen. Jede Division wird iiber ihre eigenen Luftabwehr-art. verfügen müssen, die unter einem eigenen Luft- abwehrkommandeur stehen musz, da die Aufgaben dieser Art. und diejenige der Schlachtenart. gar nichts miteinander zu tun haben. Die toekomstige art. zal zijns inziens kunnen bestaan uit lichter geschut, „weil der Gaskampf künftighin trotz aller Versuche, ihn auszuschalten doch eine grosze, wenn nicht ausschlaggebende Rolle spielen wird". De munitie behoort voor de helft te bestaan uit gasprojectielen, terwijl slechts 1/5 gedeelte uit GK. moet bestaan. Naast de gewone art. zal de Tankart. als „Inf. begleitart." dienst doen. De vraag rijst of wellicht de gewone art. ook niet vervangen zou kunnen worden door bombardeer-vliegtuigen. Army Quartely Oct. „The British mandate for Palestine" behandelt de groote voordeelen verbonden aan genoemd mandaat. Een scheiding van Palestine in 2 deelen door de Jordaan is niet toelaatbaar. „For Palestine to serve as a bulwark for the defence of Egypt, the first essential is that the country should be secure within its own frontiers." En dit kan alleen verkregen worden indien de grens meer naar het Oosten wordt verplaatst. Verder wordt er de aandacht op gevestigd, dat de haven van Haifa van zeer groot belang is; „Here the entire British Fleet in the Mediterranean could lie at anchor, protected on the south bij the heights of Carmel and on the north by the promontory of Acre; the Palestine mandate presents the advantage of denying this port to any possible enemy for use as a naval base in the Eastern mediterranean". Voorts is deze haven bestemd tot het eindpunt van de pijplijn, welke de petroleum van uit Perzië zal aanvoeren. Verder worden besproken de verschillende communicatiemiddelen naar het Oosten. „Aircraft and imperial defence" bespreekt den invloed, welke de luchtvaart op de „imperial defence" heeft, zoowel in het moederland als in de koloniën en vermeldt de eischen t. a. v. de noodige voorzieningen. „Auream quisque mediocrilatem diliget" gaat na wat men kan verwachten van een verkenning uitgevoerd door een esk. cav., versterkt met een sectie tanks, waarbij de detail-verkenning alleen door cav., dan wel door de tanks, wordt verricht, hetgeen op applicatorische wijze wordt duidelijk gemaakt. Verder worden aangetroffen „With no. 2 column, German East Africa." en „Some reflections of a Junior Commander upon "the Campaign in Ireland." La Rev. d'lnf. Sept. „La théorie allemande de l'organisation des positions" behandelt de inrichting van stellingen v.n. in den Stellingoorlog en opent geen nieuwe gezichtspunten. Aangetroffen wordt een schets van de wijze waarop 1 comp. inf. zich inricht. „Le débarquement de vive force dans la presqu'lle de Gallipoli" levert een critiek op de uitvoering van de ontscheping tijdens de verschillende landingen op genoemd schiereiland. „La protection des chars dans Ia bataille" geeft te kennen „il est indispensa ble qu'iljle char) soit protégé et aide par l'art., par l'aviation, eventuellement par le génie, et aussi, bien entendu, par l'inf. avec laquelle il combat." Achtereenvolgens wordt daarna nagegaan welke steun deze verschillende wapens en diensten moeten verleenen. „L'armement de l'inf." behandelt „les armes individuelles du rang, les armes collectives du rang et les amies collectives d'accompagnement" zooals zij thans zijn en zooals die in e toekomst moeten worden verwacht. Alle vuurwapenen zullen in het teeken van het automatisme staan, „et il faut suivre le progrès, pour ne pas se trouver, un jour, devancé par un adversaire plus entreprenant". In verband met de munitievoorziening zal men bij het geweer het kleinst mogelijke kaliber kiezen, d. w. z. „le calibre

Indisch Militair Tijdschrift | 1923 | | pagina 69