celui de la cuirasse automobile, qu'elle soit employee sur terre ou dans l'air". Schr. gaat dan over tot de beschrijving van de voordeelen welke men van deze strijdmiddelen kan trekken. „Les transports automobiles dans la guerre" beschrijft het gebruik van auto's voor het vervoer van troepen, welke een beveiligende en verkennen de taak hebben. Het transport van troepen met dit middel van versneld vervoer zal zoo menigvuldig plaats moeten hebben, dat Schr. eischt, dat alle offn en in ieder geval de stafoffn in staat moeten zijn een auto te besturen „Le cheval n'est plus a l'échelle des liaisons de la bataille d'aujourdhui." Om niet een te groot aantal auto's te gebruiken moet een deel van de troepen per vrachtauto en een ander deel, bestemd voor de veiligheid, per personenauto worden vervoerd. Een organisatie van 3 secties van 15 camions, 4 detn van 10 pers. auto's, 12 motorrijwielen vormt een goed geheel voor een dergelijk det. Dat de beveiligende auto's wel eens in een hinderlaag zullen vallen is begrijpelijk, maar .tout de même de pareilles embuscades ne réussiront produire des effets sérieux qu'ex- ceptionellement." Niet vergeten moet worden, dat de groote snelheid welke deze auto's ontwikkelen een element van veiligheid vormt. Boven dien is het steeds mogelijk cav. mede te voeren op aulo's; 1 sectie van 15 camions kan 36 man cav. in 2 auto's en de paarden in de overige 12 vervoeren; deze sectie kan 100 K.M. in 8 uur afleggen. Het gebruik van lichte auto's b. v. van Fords heeft het voordeel, dat men niet zoo aan de groote wegen gebonden is, zoodat de vooruitgeschoven troepen meer in de breedte kunnen optreden en ook mitrs. in het zijterrein kunnen worden opges'eld. Voor alles is echter noodig, dat men de beschikking heeft over een wegenstelsel, dat „circuits" toelaat, want dan alleen kan van de snelheid van de auto's nut worden getrokken (wordt vervolgd). Verder wordt gewezen op „Le haut commandement fr en '16" en op ..La destruction des mines et des usines par les Allemands", terwijl „Les tanks britanniques sur le front de Cambrai enz." geen nieuwe gezichts punten opent. 218

Indisch Militair Tijdschrift | 1923 | | pagina 72