7Mededeeling van het Bestuur* en meer bestaan uit aanvullingen, daarbij hopende, dat mijn voor beeld navolging moge vinden en dat er meerdere officieren, die veel en veel meer op Indisch krijgskundig gebied meegemaakt hebben dan ik, zullen zijn, die het de moeite waard achten hun persoonlijke ondervindingen tijdens hunne excursiën opgedaan neer te schrijven en te publiceeren. NASCHRIFT. Bovenstaand opstel had ik reeds lang. in bewerking, maar nu er sprake is, om waar mogelijk, het leger op de buitenbezittingen het werk van de Gew. Politie op te dragen, acht ik het wenscheiijk een kleine opwekking te richten tot de jongere patr.-comdtn. Toont in alle opzichten dat ge niet alleen vechten, maar ook pacificeeren kunt. Een patr.-comdt, als kort geleden die in de Z. en O. Afd. v. Borneo, die aldaar zijn macht m i s bruikende, leelijk zijn boekje te buiten ging, mag niet meer voorkomen. Gaarne worden dergelijke voorbeelden door voorstanders der G. P., waarvan sommige de militairen op patr. altijd beschouwen als vrouwenaanranders-kippenafzetters, e. d., aangehaald als be wijs, dat de aanwezigheid van militairen niet gewenscht is Blijft tijdens uw pacificatie-patr. strikt correct en rechtvaardig in uw optreden, zorg voor marsch- en bivakdiscipline, doe der bevolking geen overlast aan, doch geef het heft niet uit handen. Betaal voor alle gevorderde diensten, niet te veel en niet te weinig. Laat in ieder geval den buiten het leger staande zien, dat het leger ook wel wat anders kan dan schieten en met de sabel rammelen. Ge verricht daarmede een schoone vredestaak en het is een aangename afwisseling op het eentonige garnizoensleven met zijn telken jare weder terugkomende, als droppels water op elkaar gelijkende, exercitiën en oefeningen. En the last not the least, ge verdient er de appreciatie mede van den bestuurs-ambtenaar, zoowel den civielen als den mili tairen. „Blijft echter ten allen tijde militair!" Algemeene Vergadering ingevolge art. 25 Huishou delijk Reglement, op Maandag 11 ]uni 1923 te 6.30 n.m. in de leestaal van de Bibliotheek van het Departe ment van Oorlog. 346

Indisch Militair Tijdschrift | 1923 | | pagina 52