353 afleveren. Een vredesorganisatie, waarbij in elk half-regt. huzaren, een esk. wielrijders is ingedeeld, komt Schr. noodzakelijk voor; indien dit uit geldelijke overwegingen niet mogelijk is, dan moet genoegen worden genomen met een pel. wielrijders. De jonge ritmeesters worden aange wezen als comdt van dat peloton, waarbij dan tevens zal moeten worden ingedeeld de zw. mitr.de jonge luitenants worden bij toerbeurt bij dit peloton ingedeeld. In de toekomst zal het zelfs mogelijk kunnen zijn, dat een hoofdoff. van de cav. gedurende eenige jaren het co. krijgt over het Haton wielrijders. Het is zeker, dat op deze wijze de samenwerking het snelst zal zijn doorgedrongen in alle geledingen van de Lichte Brigade. Verkenningspatrouille" bevat, op zeer overzichtelijke wijze aangegeven, de wenken voor een dergelijke patr.; dit artikel zij onze cav. kameraden ter lezing aanbevolen. 10. OVERZICHT BU1TENLANDSCHE TIJDSCHRIFTEN, door H. Rev. d'Inf. Oct. en Nov. In „Etude sur Ia couverture" beschrijft Schr. de wijze waarop in verschillende oorlogen deze beveiliging heeft plaats gehad; behandelt daarna den aard van het gevecht, welk een detachement, met die taak belast, zal moeten voeren en het gebruik van de verschillende middelen om die taak te volbrengen. „Autres réflexions sur l'inf." behandelt de wapenen welke de inf. tot hare beschikking heeft. „A Ia guerre plus qu'ailleurs, il convient de faire simple; eet axiome vaut pour l'armement autant que dans le domaine des conceptions visant ['application des procédés de combat. Ne pouvant réaliser l'unité de calibre et de munitions, l'inf. s'en rapprochera le plus qu'elle le pourra et en tout cas, pour l'approvisionnement général de ses armes a tir tendu". Iedere man, die bij de Inf. dienst doet moet daarom voor zien zijn van een vuurwapen, dat dezelfde munitie verschiet als de mitr. „ils pourront ainsi, a tout moment, apporter ou fournir aux armes principales 1' appoint des munitions dont ils sont dotés". De karabijn wordt een zeer goed wapen geacht; „la rapidité modérée de son tir est un correctif aux effets de l'émotion inhérente au combat rapproché: elle intervient utilement pour enrayer le gaspillage des munitions par un tireur qui échappe a l'action du chef." Een autom. handvuurwapen wordt niet voor ieder soldaat geschikt geacht Overgaande tot de andere wapens, verklaart Schr. de Stokesmortier het wapen, dat het beste het vraagstuk van het inf. geschut oplost. „Evitons soigneusement tout engin de genre mortier a portée considérablelaissons cela aux artilleurs qui les serviront mieux que nous er les feront agir d'une zone oir ils seront mieux ravitaillés en munitions que dan celle oii la nécessité nous oblige a placer nos engins d'accompagnement. Ce qu'il faut a l'inf. pour achever de réduire. dans la zone ou elle travaille seule, les résistances que la préparation d'art. n'a pu annihiler ce sont des projectiles explosifs a gros effets de surface pour détruire des obtacles passifs ou neutraliser des points d'appui échap- pant aux tirs de l'art.pour cela le Stokes est suffisant". Een andere uitspraak dus dan we vaak tot nu toe hoorden. De 3,7 kan geen genade in Schr's oogen vindenhij wenscht daarvoor in de plaats een mitr. als verdedigingsmiddel tegen vliegtuigen en tegen tanks„elle remplacerait avantageusement le canon de 3.7, dont l'inf. ferait facilement le sacrifice". ,,L' armement de l'inf." behandelt eveneens de wapens, welke de inf. tot hare beschikking heeft en veroordeelt de 3,7 zoowel als de Stokes. Voor de eerste wenscht hij een mitr. van 15 mm in staat tegen tanks op te treden, of een kanon van 20—30 m M. semi-automatisch. Een wapen „a tir courbe contre abjectifs terrestres" is onmisbaar, maar „le mortier Stokes ert une arme qui n'est pas sans valeur, et si, pendant la campagne, surtout pendant la guerre de semi-mouvement de'18, il a ren-

Indisch Militair Tijdschrift | 1923 | | pagina 59