355 doelen buiten gevecht te stellen. O. a. wordt opgegeven voor het onscha delijk maken van een batt. door veldgeschut 500-800 schoten. The Field Art. Journal Sept. Oct. In „What of the future?" gaat Sclir na welke ontwikkeling de verschillende strijdmiddelen in den laatsten oorlog hebben gehad en welke verbeteringen in de naaste toekomst zijn te verwachten terwijl hij verder opwekt met aandacht de verdere ontwikkeling van bepaalde genoemde zaken te volgen. Rev. Mil. Suise Nov. „La sixième arme. Les fabrications" behandelt de fabricatie van gassen, wijst op het vrijwel totale gebrek van inrichtin gen welke chemische procduten leveren, zoodat ten slotte Schr. uitroept: „Alors. ou en serions nous si les malheurs d'une guerre defensive s'abbattaient sur nötre petit patrie?" Een vraag welke ook voor Indië geldt. „Notre aviation" wijst er op, dat de oorlog geleerd heeft, „que le système d'une protection linéaire, par l'emploi d'une permanence de patrouilles aériennes, est impossible a réaliser. Le motif en est qu'une pareille entreprise exige un matériel et un personel trop considérables et qui sont trop rapidement uses. La securité devra être recherchée par l'emploi de patrouilles isolées." Aangezien het eenigen tijd duurt alvorens een vliegtuig is opgestegen om een vijandelijk vliegtuig aan te vallen, is het noodig, dat men voor de verdediging van enkele voorname punten anti-luchtvaartgeschut opstelt. Schr. berekent hoeveel machines en personeel voor de defensie van zijn land noodig zijn, waarbij hij rekent op een reserve van 30 Dat de berekende hoeveelheid nog niet aanwezig is, vindt hij niet zoo'n groot nadeel„car I'aviation est dans un stade de perpétuel devenir et déja les appa- reils qui étaient employés a la fin de la guerre en '18 ne sont plus a Ia hauteur des besoins". Het is in de eerste plaats noodig te zorgen dat een plaatselijke overmacht in de lucht kan worden verkregenwordt dit een te groote luxe geacht, dan rijst de vraag.- „mais pourquoi faire d'autres dépenses pour nötre défense nationale si nous ne prenons cette précaution dont elle depend avant tout Ook voor onze defensie geldt deze opmerking. J. U. S. I, of India Oct. bevat „Transportation with the B. E. F.", waarin worden vermeld de verschillende werkzaamheden, welke noodig waren voor een vlotte uitvoering van het vervoer, o. a. de verbetering van havens, dokken enz.; terwijl verder gegevens worden verstrekt t. a. v. het vervoer op de door de Eng. gëexploiteerde spoorwegen. Voorts wordt aangetroffen „Raids and reprisals on the N. W. F.", waarin wordt aangegeven welke maatregelen moeten worden getroffen bij een expeditie tegen stammen aan den N. W. grens van Br. Indië. Allgem. Schw. Mil. Zeitung 9 Dec. heeft het over „Ueber Verwendung und Ausbildung der Maschinengewehrkompagnien". Behandeld wordt de plaats van de mitr. gew. bij den aanval en bij de verdediging. „Es ist ein groszer Fehler, wenn die s. M. G. grundsatzlich in der kampfenden lnf. linie aufgestellt werden, es musz vielmehr angestrebt werden, die s. M. G. so hinter der vordersten lnf. linie aufzustellen, dasz sie von dem auf die eigenen vordere lnf. linie gerichteten Feuer nicht gefaszt werden können Der Gegner musz gezwungen werden, die Inf. und die s. M. G. getrennt zu bekampfen. Das Ueberschieszen eigener Inf. durch s. M.G. musz Allge- meingut der lnf. und der s. M. G. werden". Bij voorkeur neemt men daartoe stelling met de mitr. op een plaats, welke hooger is dan de opstelling der mf. „Vom s. M. G. aus musz man Freund und Feind getrennt vor sich sehen, die Visierlinie musz wenigstens 3 M. über die eigenen Schützen hinweggehen." Bij een aanval over een open strook van meer dan 400 M moeten de mitrs hun vuur vóór de aanvallende troepen brengen. „Der Angriff ist hierbei möglichst so anzusetzen, dasz er zwischen den Feuergarben der feuerkreuzenden s. M. G. weiterquillt und diese möglichst lange weiter schieszen können'. Vanaf 400 M. moet de aanval gesteund worden door het vuur van de 1. gew. mitr. Geschiedt de aanval over een open strook van minder dan 400 m., een geval dat zich bij ons wel meer zal voordoen, dan zullen de mitr.' „bej

Indisch Militair Tijdschrift | 1923 | | pagina 61