356 Beginn des Siurmes Niederhaltungsfeuer abgeben''. Zij gaan niet met de voorste aanvalsgolven mede, maar zorgen voor beveiliging van de flanken In heuvelachtig terrein kan het schieten over eigen troepen goed worden- toegepast, de mitr. moeten echter liefst niet op de hoogte zelf, maar „auf dem Hinter-oder Vorderhange in Stellung gehen". Aan de bediening moet worden geleerd, dat alleen die mitr. aan den aanval heeft deel genomen, welke zelf het vuur heeft geopend. De mitr. moeten sectiesgewijze en sprongsgewijze voorwaarts gaan, teneinde steeds den aanval van de inf. te kunnen steunen. Trekt de vijand terug, dan moet de mitr. het vuur z. n. op grootere afstanden blijven afgeven. Bij de verdediging zal, in plaats van de vroegere „Vorfeldverteidigung", moeten komen het beschieten van de aanvallende inf. door Art. en door mitrs. Laat de tegenpartij zich hierdoor niet weerhouden, dan moet hij door „eine richtig organisierte Sturmabwehr" tot staan worden gebracht „Der vorderne Rand der Sturmabwehrfront musz überraschend in Taligkeit treten, wenn der Feind nah genug heran ist, sonst wird zu früh das Feuer des Feindes ausgelöst. Es kann daher nicht genug fiir sorgfaltigen Schutz gegen Erd- und Luftbeobachtung gesorgt werden''. Inf. Journal Dec. „Teachers of citizenship" geeft aan, dat de comdtn alles in het werk moeten stellen om hunne manschappen de noodige be grippen omtrent hygiene bij te brengen, verder op welke wijze men het kwaad van vrouwenziekte, drankmisbruik enz. moet bestrijden, zoodat „they become physically not only more capable of hard work, but better able to resist sickness and disease". Verder moeten worden ontwikkeld, het initiatief en de zelfbeheersching- „Initiative where seen should be commended and encouraged and especially should harshness and over- supervision by officers and N.C O.'s be guarded against as discouraging the assertion of individual ideas". M. b. t. de zelfbeheersching lezen we: Self- control is a virtue which military necessity is in some aspects impressed on all soldiers as part of their training". Behartenswaard is„An officer ordering a certain thing to be done for his personal inspection, and then failing to inspect as promised or giving only a hasty perfunctory look over, will never secure thoroughness in his men" en „The value of honor and truthfulness can be demonstrated and their presence developped, bij assuming that enlisted men possess these qualities until the opposite is proven, as is done with officers." „Company commander" bevat menige lessen, welke ter harte kunnen worden genomen door onze kameraden, die een dergelijke functie bekleeden. La Revue d'inf. Dec. In „L'art. d'accompagnement" geeft Schr. aan, dat de 3,7 het nadeel heeft, dat de baan van het projectiel gestrekt is en men dus genoodzaakt is daarmede stelling te nemen in de voorste lijn of op domineerende punten; aan den anderen kant heeft het proj. een groot door dringingsvermogen. De inf. mortieren echter hebben een gekromde baan, en de uitwerking is grooter; evenwel is het doordringingsvermogen nihil en is de juistheid gering. Schr. vraagt zich af: „Dans ces conditions, pour- quoi ne pas rechercher des engins qui pourraient remplacer aussi l'art. d'accompagnement immédiat?"; hij wijst er op, dat er tijdens den oorlog reeds een geschutsoort werd gebruikt van 7,5 cM-, dat „s'avanqant par bonds, d'abris en abris, a hauteur des éléments de deuxième échelon des régiments" in staat was aan alle behoeften van de inf. te voldoen. Toch zal de vervoerswijze het groote struikelblok zijn en zal men vermoedelijk wel gedwongen zijn over te gaan tot motorvervoer. Voor wat betreft het personeelvraagstuk zou men wel infanteristen kunnen nemen en die kunnen oefenen, doch beter vindt hij het art. Offn voor minstens 2 jaren bij de inf. te detacheeren om het inf. geschut te commandeeren. „Cette solution présenterait le grand avantage a mon avis, d'envoyer des artilleurs vivre de la vie du fantassin pendant un certain tempsla pénétration serait réciproque et ne pourrait produire que de bons résultats." „Etude sur le combat de l'inf." verlangt dat de A. B. zijn artl niet ver snippert, maar vereenigd onder zijn commando houdt; ,,le commandeinent

Indisch Militair Tijdschrift | 1923 | | pagina 62