358 Leuchtpatronen abschieszen". Alleen als de aanval tot staan is gebracht, knnnen de doeken uitgelegd worden, hetgeen bij de staven steeds plaats heeft. „Meldeabwurfstclle nicht unmittelbar beim Gefechtsstand höherer Stabe, die den Standpunkt wenig wechseln, auch nicht in der Nahe von Ortschaften, Straszenkreuzungen auslegen". (Feindl. Flieger erkunden die Tuchzeichen und lenken das Feuer darauf hin). Tuchzeichen gedeckt gegen feindliche Ballonbeobachtung und gegen feindliche über unseren vordersten Stellungen kreisende Flieger auslegen. (Am riickwartigen Wald-oder Dorfrand, hinter Hecken, Steilhangen.) Inf. flieger meldet in der Regel durch Abwurf, durch F. T. nur in Aussahmefallen oder wenn es besonders vorgesehen ist. F T. Verkehr möglichst den Art. fl. überlassen. Wichtige Meldungen, auf Grund deren die Regimenter sofort etwas zu veraniassen haben, zuerst bei den betr. Staben, dann bei Div - und Gen Kdo. abwerfen." Gewaarschuwd wordt tegen versnippering bij het gebruik van de telefonen; men moet zooveel mogelijk de reeds uitgelegde lijnen benutten. Verder treffen we aan „Die elektrische Küche in Mil. betrieben", dat aangeeft, welk een besparing het gebruik van deze moderne kookinrich tingen kunnen opleveren, al zijn zij ook niet voor de bereiding van alle spijzen enz. geschikt. Al zal het nog wel lang duren voor we in ons leger deze keukens zullen bezigen, verdient het toch aanbeveling de aandacht er op gericht te houden. Rev. d art. Dec. „Le feu et les feux" geeft de kenmerkende eigenschappen van het vuur van inf., mitr. en van de art- Van het inf. vuur wordt vermeld: „son rendement défensif est supérieur a son rendement offensif; l'histoire en la matière confirme le raisonnement. Supprimant tout inter médiaire entre le premier observateur et l'exécutant final, usant des délais minima, il peut réaliser une instantanité, une opportunité qui rendent justiciables de ses coups des objectifs insaisisables pour tout autre- Mieux que tous il exploite l'occasion fugitive, mais ne la fait pas naitre." Het mitr. vuur heeft als nadeelen, dat het eerst na eenigen tijd kan op treden, omdat de stukken eerst in stelling moeten worden gebracht en bovendien een groot mun. verbruik ten gevolge heeft. „Ces inconvénients principaux font surtout sentir leur influence danï la manoeuvre offensive, dont ils atténuent la souplesse et la fluidité, tout en lui incorporant une certaine lenteur". Bij de verdediging echter is het mitr. vuur van zeer groote waarde voor het vormen van een barrage en voor het doen van vuurovervallen, vooral als men door het gebruik van prikkeldraad de tegenpartij in een richting leidt, waarop de mitrailleurs gericht zijn.

Indisch Militair Tijdschrift | 1923 | | pagina 64