ontstaat; 2. de meer gesloten groepen worden dikwijls voor mitr.- groepen aangezien en trekken dan het vuur van mitrs en art. tot zich. De lineaire vorm wordt gebezigd bij den aanval op grooten afstand en overzichtelijk terrein (bewegingsoorlog). De schaak- bordvorm vindt toepassing bij aanval over kleine afstanden (beneden de 300 M.) en als men zeker is, dat de groepen niet al te zichtbaar zijn; dit zal vooral het geval zijn bij gebruikmaking van de granaattrechters. Op die kleine afstanden is de verdediger frontaal meer door het vuur van den aanvaller gebonden dan op de grootere afstanden en hierdoor zal hij niet in staat zijn concen trisch vuur af te geven op de dichtere eenheden van den schaak- bordvorm. De achterste sectie van de comp. kan volgen in tir.-linie of met groepen uit de flank; dit laatste wordt aanbevolen, vooral bij het van dekking tot dekking voorwaarts gaan; in deze formatie is de groeps-coindt aan het hoofd en zijn plaatsvervanger aan den staart van de groep. Onder art.-vuur moet een groep uit de flank z. v. mog. opge sloten blijven; zelfs uit de flank gezien valt dan zoo'n afd. niet op; wél echter, indien de manschappen met eenigen afstand loopen. Omdat een groep in die formatie een zeer klein doel vormt, kan men dezen vorm onder art.-vuur ook aannemen voor groepen in de voorste linie, mits men verkenners vooruit heeft. De achterste sectie van een comp. van de voorste linie kan onder inf.-vuur in flankformatie vooruitgaan, zoolang zij zelf nog nietvuurt. Is men de stelling tot op 3 a 400 M. genaderd (stormafstand), dan gaat men man voor man vooruit z. mog. van dekking tot dek king; is er geen dekking aanwezig, dan sluiten de manschappen na den sprong tot op 6 pas op, waardoor het mitr.-vuur minder uitwerking heeft. De comp. heeft dus bij den aanval den volgenden vorm: le Sectie 4 a 500 M V set. 1 1. mitr. gr. T T A 200 M V inf. gr. T T set. Overkenners 2e Sectie 30Ó M V set. 1 1. mitr. gr. T T I I 1 sectie zw. mitr. 3e Sectie 1Ö0M V 1 mijnwerper inf. gr. 303 O O A A O A

Indisch Militair Tijdschrift | 1923 | | pagina 9