420 De figuren 1, 2 en 3 geven in de drie projectie's de omwalling van eene versterking op schaal 1 100. in het bovenvlak is een loopgraaf aanwezig. Deze moet op de volgende wijze in verbinding worden gebracht met het inwendige der versterking. Van A naar B (fig. 1) komt een horizontaal pad ter breedte van 2 M., met de as loodrecht op de lengteas der omwalling (bij C in fig. 3.). Van uit B (fig. 1.) komt een pad ter breedte van 2 M. (loodrecht gemeten op de as van het pad), liggende tegen de omwalling aan met één zijde in het talud der omwalling en hellende onder 1 op 2. Taluds van ingraving onder 45°; overige taluds onder 3 op 4. Gevraagd de 3 projectie's over eenkomstig bovenstaande te vervolledigen. Hulpconstructie's met duidelijke stippellijnen aan te geven. N. B. De candidaten ontvangen ieder een vel m.M. papier, waarop in dunne lijnen de gegevens van het vraagstuk zijn aangegeven. (Schaal 1 100). VRAAG 3. (1 uur): Beschrijft en licht door schetsen toe, de algemeene inrichting van een steunpunt in bergterrein, 't welk een onderdeel uitmaakt van eene duurzaam ingerichte sperlinie en in 't bijzonder moet dienen tot afsluiting van een voornamen toegangsweg. VRAAG 4. (1 uur): Welke zijn de beginselen waarvan wordt uitgegaan bij het aanleggen van duurzaam ingerichte stellingen en hoe is de algemeene inrichting Fransche taal. 1 '/4 uur). Maak een opstel over één der volgende onderwerpen 1. Geleid een Fr. officier door een onzer kazernes, (exercitieterrein frontgevel van de kazerne algemeen overzicht eerbewijs van de wacht naar vereenigingszaal offn bezichtiging platte grond, indeeling van de kazerne rondgang in een door U vast te stellen volgorde specifiek Indische toestanden misstanden en verbeteringen aankomst in de keu ken tegen etenstijd bereiding van het eten toezicht menage). 2. De malaise in Nederlandsch-Indië. (ontstaan verschijnselen onge rustheid van de regeering wie lijdt er het meeste onder streven van handel en industrie welke gevolgen voor particulieren en ambtenaren financ. toestand van het land vermindering van uitgaven de slacht offers O. W. belasting maatregelen tot bestrijding van de duurte). 3. De beveiliging van een Konvooi, (welke maatregelen moeilijkheden, maatregelen bij ontmoeting met den vijand verschil met beveiliging tegen 1. V.). Duitsche taal. (ll/4 uur). Maak een opstel over één der volgende onderwerpen. 1. De taak van het leger en de gew. politie in de Buitengewesten (politioneele taak weren van vreemd geweld welke toestand vroeger en thans instelling van de gew. politie welke nadeelen voor het leger plannen tot vervanging ervan door het leger welke gevolgen voor het leger, invloed op organisatie enz.). 2. De Volkerenbond (doel wenschelijkheid mogelijkheid machts middelen van den bond moeilijkheden t. a. v- het machtsmiddel voorloopers van den bond hoe kan de tot standkoming worden bevorderd gevaren aan dezen maatregel verbonden voor elk land).

Indisch Militair Tijdschrift | 1923 | | pagina 62