425 zijn veroorzaakt, terwijl de oefening in het gebruik van maskers den mil. bevelhebbers op het hart wordt gedrukt. Wissen und Wehr les Heft In „Graf Schlieffen und der Weltkrieg" wor den de operatieplannen van dezen en de afwijkingen door de verschillende elkaar opgevolgd hebbende legerbevelhebbers besproken. In aansluiting hiermede verdient het aanbeveling „Taktik und Strategie in der Frühjahrsof- fensive 191S" te bestudeeren. „Luftstreitkrafte und Politik" geeft in het kort de stand van de ontwik keling van de mil. luchtvaart in de verschillende groote rijken. „Die Friedensarmeen der Sieger und der Besiegten des Weltkrieges" geeft een kort overzicht van de sterkte der legers. Ten slotte wordt de aandacht gevestigd op „Der Düna-Uebergang enz.'' The Cav. Journal Jan. '23. „Cavalry fight at the village Volchkovstsy'' geeft een zeer interessante beschrijving van een „charge in closed forma tion of two mounted cav. masseswaarin de uitwaarts geplaatste def. flank van de Russen een groot succes boekte en feitelijk het gevecht be sliste, terwijl verder wordt gedemonstreerd hoe voordeelig het is wanneer men ten slotte nog over een gesloten afdeeling kan beschikken, al is deze ook in verhouding vrij zwak. Omtrent de verliezen wordt medegedeeld: „There were, I am sure of it, no men killed by cold steel; there were, however, men slightly wounded by it". „The cav. in the battle of Vittorio Venetor" vermeldt in het kort de handelingen van de It. cav. in dien slag, terwijl „The British cav. in Pa lestine and Syria'' weergeeft de indrukken van een ooggetuige. Rev. de Cav. Jan—Febr. In „La manoeuvre par camions automobiles enz." behandelt Schr. het zenden van een troepenmacht per auto naar voren in een nog niet door eigen troepen bezet gebied. De voorhoede heeft dan een veel zwaardere taak dan bij een gewone colonne; „si la colonne doit stopper, non seulement elle devient vulnérable, mais encore l'effet de surprise ne pouvant plus être obtenu, on court a un grave échec". Om haar taak naar behooren te kunnen volbrengen, moet zij uit verschillende zich snel bewegende organen zijn samengesteld, welke organen ieder naar hunne waarde t. a. v. deze taak worden beoordeeld. De slotsom is volgens Schr., dat de thans bestaande organen niet voldoende bewegingsvrijheid bezitten en zal alleen nieuw te construeeren materieel aan de gestelde voorwaarden kunnen voldoen n.l.„possibilité de circuler hors des routes, sur chenille (ou tout autre procédé ayant les mêmes propriétés)-être blindé- voir clair et loin-pouvoir soutenir sur route une allure de 40 KM. environ sous un poids de 4 a 5 tonnes en ordre de marche". Wordt een inf. macht uitgezonden, als hulp van de cav., dan moet deze den veiligheidsdienst op zich nemen. In den oorlog is gebleken, dat een auto niet meer dan 80—90 KM. per dag kan afleggen, wat toch nog altijd veel meer is dan men van de cav. kan vergen. De cav. zal, over een breed front vooruitgaande, de autocolonnes minstens 5—6 marschur:n vooraf moeten gaan, om daarna de uitlading op de bestemde plaats te beveiligen. Uit „Un escadron en découverte enz." blijkt dat de Fr. cav. niet schroomde bij hare verkenningsgevechten, te voet op te treden, terwijl ook de verk. patrs zeer vaak hunne paarden verdekt opstelden, om te voet verder te verkennen. De door uitvragen van burgers verkregen gegevens werden behoorlijk gecontroleerd. Terecht bewaarde de esk. comdt zijn postduiven zoo lang mogelijk, tot de omstandigheden hem er toe zouden dwingen ze te bezigen, n. 1. wanneer hij geen ordonansen meer kon uit zenden. Om de paarden zoo min mogelijk te vermoeien werden verschil lende equipementstukken achtergelaten; echter:,,11 ya lieu de remarquer que la plupart des effets et objets laissés, qui avaient été placés sur voitures, n'ont pu être retrouvés au retour et ont dü être remplacés. Ces pertes ne pourraient se produire si chaque unité avait la possibilité de transporter son matériel sur un camion lui appartenant. „La cav. du corps expéditionnaire d'Egypte" wordt vervolgd.

Indisch Militair Tijdschrift | 1923 | | pagina 67