495 La revue d'Inf. Jan. De aflevering begint met een „essai syntéhtique sur les principes de la guerre". In dit essai worden deze beginselen terugge bracht tot de begrippen Offensive, ensemble, surprise, als korte samenvatting van het daadwer kelijke van deze begrippen. De zeer lezenswaardige beschouwingen worden besloten met de beschrijving van eene oorlogshandeling, waarbij de schrijver deze begrippen kon toepassen, nl, van den tegenaanval op Méry (10 Juni 1918). Men vindt hierin tevens een geval, waarin de chef van den staf in den loop van een gevecht met een commando wordt belast Een zeldzaam voorbeeld „Les tendances allemandes actuelles dans l'emploi de la comp. de mitr." geeft een overzicht van de organisatie van eene dergelijke comp., van de vuursoorten en van het gebruik. Daar elk Bat. eene comp. „mitrailleuses" heeft, is deze comp. vóór alles „un instrument de bataillon." Het artikel, behandelt verder het gebruik van de compn mitr. in het Regt en de taak van den c.-comdt. In zijne conclusie beklaagt de schrijver zich over het feit, dat het D. voorschrift zich verliest in de beschrijving van de details en de hoofdzaken niet duidelijk genoeg naar voren brengt, een klacht welke ons niet vreemd in de ooren klinkt. Wij vestigen verder de aandacht op het volgende; La tactique d'infan- terie est actuellement a „base de mitrailleuses". La mitrailleuse lourde est l'arme d'inf. qui s'adapte le mieux aux combinaisons de feux avec l'art. et les „minenwerfer". L'organisation allemande, qui dote le régiment d'inf. de six canons de campagne et de neuf minenwerfer, facilite singulièrement cette combinaison des armes. Voor een eenvoudig Indisch infanterist om van te watertanden. Het artikel „Éléments de psychologie militaire" wordt voortgezet met het hoofdstuk „commander". Als definitie van „savoir commander" wordt gegevenagir en toutes circonstances pour accroitre la valeur militaire de sa troupe en vue d'en obtenir le rendement maximum au combat. De schrijver zegt daarvan verder: Le chef éduque sa troupe sans s'en douter, du seul fait qu'il Ia commanded Mais il l'éduque plus ou moins bien, selon ses moyens sont plus au moins bien adaptés au but. Nos efforts de reconstruction militaire doivent tendre a former des chefs qui sachent réaliser cette adaption. Accoord. Laat ons er het beste van hopen. De twee zuilen, waarop de opvoeding van den troep behoort te rusten zijn volgens den schrijver „expemple" en „CONFIANCE". Pour vaincre il faut croire a la victoire, en dat geloof kan een troep alleen krijgen, wanneer het vertrouwen heeft in zijn chefs. Het artikel geeft aan hoe de chefs dit vertrouwen kunnen winnen. In deze aflevering vindt men verder de voortzetting van de applicato- rische studie betreffende de inf. tactiek, begonnen in de April-aflevering van het vorige jaar. De aandacht wordt gevestigd op de geweldig lange bevelen, waarvan de techniek belangrijk afwijkt, van hetgeen wij in ons leger gewoon zijn. La revue d'inf. Febr. „L'accompagnement materiël de l'infeen vertaald artikel van een Italiaansch officier, bevat eene uiteenzetting van de denk beelden, welke in Italië ten opzichte van het inf.-geschut gehuldigd wor den denkbeelden, welke steunen op .de door de oorlogspractijk verschafte gegevens. Als basis van de redeneering wordt aangegeven, dat het vraag stuk van de „accompagnement materiel" er niet een is van uitwerking, noch van 'dracht, noch van kogelbaan, maar vóór alles „un problème de liaison." Dit denkbeeld wordt uitgewerkt, waarna wordt behandeld op welke wijze kan worden voldaan aan de aan het inf.-geschut te stellen eischen nlgrande mobilité, grande adaption au terrain, possibilité d'entrer rapi- dement en action et de prendre rapidement sous son feu lesobjectifs sig- nalés, possibilité d'un réapprovisionnement en munitions suffisant. De schrijver beschouwt vervolgens het gebruik en trekt de conclusie, dat

Indisch Militair Tijdschrift | 1923 | | pagina 65