570 Hij acht voor de inf. noodig „d'accepter franchement la dualité de calibre (voire même la trinité si Ton fait entrer en ligne de compte le projectile contre blindage) en adoptant un calibre de 6 a 7 milimètes pour les armes du groupe de combat, de 9 mM pour la mitrailleuse lourde et de 13 a 15 mM pour la mitr. extra-lourde". Geenszins ontveinst hij zich de bezwaren en vooral de enorme kosten welke een dergelijke omwapening zou meebrengen, maar hij acht het beter, zelfs nu in den finantieelen nood, veel geld uit te geven, dan in een even- tueelen volgenden oorlog zware verliezen te lijden aan menschen. The Coast art. Journal. Mei 1923. Dit nummer is hoofdzakelijk aan antiaircraft machine guns" gewijd. Het eerst te vermelden art. heet: „The tactical employment of antiaircraft machine guns" en is met duidelijke foto's verlucht. Het geeft ons een denkbeeld van wat er al zoo noodig is voor een behoorlijken afweerdienst. Een tweede art. geeft een overzicht over „Recent developments in an tiaircraft materiel". Behalve de modernste „a. a. c. guns" beschrijft het de nieuwste hoogte- en afstandmeters. Verder nog de tegen vliegtuigen te gebruiken buizen der projectielen, verschillende toestellen om de gegevens voor het vuur snel te berekenen, alsmede toestellen om vliegtuigen op te sporen door middel van het geluid. De Schr. besluit met te zeggen „The necessity for developments in antiaircraft materiel is great but the past has proved that the cost and trouble necessary to secure these developments are justified, and that we shall be more than repaid for our efforts". Ten slotte maken we nog melding van het art. „Notes on antiaircraft machine gun fire", waarin de Schr. als zijne meening verkondigt, dat het huidige afweergeschut een te kleine schootsverheid heeft en het vuur te moeilijk te controleeren is. Hij zegt o. m „Looking into the future, the question might be raised as to whether some form of super machine gun, firing 3" shells for example, with the range of the bursting point instantly controllable, mihgt not be the ultimate solution of the antiaircraft art. problem".

Indisch Militair Tijdschrift | 1923 | | pagina 72