Het zijn jonge menschen, die slechts een half jaar dienen; bij hen is het volkomen gewettigd, vooral op sexueele abstinentie aan te dringen en dwangmaatregelen betreffende de prophylaxe toe te passen. Zekere maatregelen, dienende om het ziektecijfer der miliciens naar beneden te drukken, zijn overigens reeds toegepast. Wat de prophylaxe bij de vrijwilligers betreft zijn wij in de eerste plaats aangewezen op hunne medewerking. Indien deze ontbreekt, zijn wij vrijwel machteloos. Door voordrachten en hand leidingen moeten deze militairen op de gevaren, die zij loopen en op het nut der prophylaxe worden gewezen, terwijl zij in de gele genheid moeten worden gesteld om tegen een laag tarief zelf voor behoedmiddelen aan te koopen. Het oprichten van P. S. zal binnenkort toepassing vinden, maar slechts zij, die het niet hun gezondheid ernstig meenen, zullen er gebruik van maken en er het nut van ondervinden. 634 8. BOEKAANKONDIGING. Van den Schrijver ontvingen we in dank een exemplaar van het „Zak boekje voor den Officier van het N. I. Leger" door Treffers, 2de herziene druk. Het komt ons voor een deugdelijk boekje te zijn, dat groot gemak kan opleveren. D. B. 9. ORGAAN N.I. O. V. AUG. No. door D. B. De aflevering vangt aan met een artikel: „Herdenking, 1898-31 Augus tus 1923" van de hand van het Hoofdbestuur. Daarna eene mededeeling omtrent redactiewisseling, met eene aansporing van den nieuwen Redacteur tot medewerking. Evenals bij ons, is het bij het Zusterorgaan tegenwoordig een beetje komkommertijd in dit opzicht. Vervolgens treffen we aan: „De rechten der gedetacheerde reserve officieren en de hun gedane toezegging", een artikel naar aanleiding van de door het Hoofdbestuur van de Vereeniging van Reserve-officieren in N-I. kortgeleden uitgegeven brochure. De zaak van den praktischen kant beziende, zijn wij er van overtuigd, dat het zeer gewenscht zoude zijn voor den goeden gang van den dienst, alle reserve-officieren aan te houden tot tijd en wijle weder over vol doende beroepsluitenants kan worden beschikt, hetgeen voorshands alles behalve het geval is. Paideia geeft Jubileum-overpeinzingen. F. Treffers vervolgt zijn inderdaad interessante bijdrage: „De inf. in buitenl.- verhandelingen en regltn". Behandeld wordt thans vooreerst de

Indisch Militair Tijdschrift | 1923 | | pagina 56